< sekcia Zahraničie

Pri výbuchu starej munície zahynulo šesť členov jednej rodiny

Na ilustračnej snímke munícia. FOTO TASR - KR PZ BB Foto: TASR KR PZ BB

Incident sa stal v obci Ta Luong v provincii Khanh Hoa. Pri explózii utrpeli zranenia tri ďalšie osoby, pričom jedna z nich je v kritickom stave.

Hanoj 18. augusta (TASR) - Najmenej šesť ľudí z jednej rodiny vrátane troch detí zahynulo dnes pri výbuchu delostreleckého granátu na juhu Vietnamu. Munícia pochádzala pravdepodobne z obdobia vietnamskej vojny, informovala dnes agentúra DPA s odvolaním sa na miestne úrady.

Incident sa stal v obci Ta Luong v provincii Khanh Hoa. Pri explózii utrpeli zranenia tri ďalšie osoby, pričom jedna z nich je v kritickom stave. Letecký granát vybuchol, keď sa ho členovia rodiny snažili rozobrať s cieľom predať ho.

Stará munícia je v krajine cenená pre kov a výbušniny, ktoré sa používajú pri čistení terénu pre poľnohospodárske účely alebo pri ilegálnom "dynamitovom" rybolove. Nešťastie sa odohralo 30 kilometrov od námornej základne Cam Ranh, ktorá bola počas vojny jednou z najväčších základní Američanov.

Podľa štatistík OSN zahynulo od konca vietnamskej vojny v roku 1975 následkom nevybuchnutej munície 104.000 Vietnamcov. Aktuálne bomby pripravia ročne o život približne 1500 obyvateľov krajiny.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.