< sekcia Zahraničie

V Brennerskom tuneli nehorelo, všetci robotníci sú v poriadku

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Detektory dymu z jednej z tunelových rúr síce signalizovali hustý dym, v lokalite však vôbec nehorelo. Všetci tam pracujúci robotníci sú v poriadku.

Viedeň 11. decembra (TASR) -Pondelkový zásah rakúskych záchranárov v Brennerskom tuneli si vynútil, ako sa ukázalo, planý poplach, ktorého príčiny zatiaľ nie sú známe.

Detektory dymu z jednej z tunelových rúr síce signalizovali hustý dym, v lokalite však vôbec nehorelo. Všetci tam pracujúci robotníci sú v poriadku.

Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnilo internetové vydanie denníka Kronen Zeitung.
Podľa rovnakého zdroja došlo však v pondelok k potvrdeniu schopnosti záchranárov mimoriadne efektívne zasahovať pri podobných udalostiach, veď 45 mužov bolo na mieste v priebehu iba čosi viac ako tucta minút.

Železničný tunel, ktorý povedie pod Brenerským priesmykom medzi Rakúskom a Talianskom, bude mať dĺžku 64 kilometrov a po dokončení by mal byť najdlhším v Európe.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.

\r\n
\r\nPodľa rovnakého zdroja došlo však v pondelok k potvrdeniu schopnosti záchranárov mimoriadne efektívne zasahovať pri podobných udalostiach, veď 45 mužov bolo na mieste v priebehu iba čosi viac ako tucta minút.
\r\n
\r\nŽelezničný tunel, ktorý povedie pod Brenerským priesmykom medzi Rakúskom a Talianskom, bude mať dĺžku 64 kilometrov a po dokončení by mal byť najdlhším v Európe.
\r\n
\r\n
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Detektory dymu z jednej z tunelových rúr síce signalizovali hustý dym, v lokalite však vôbec nehorelo. Všetci tam pracujúci robotníci sú v poriadku."}