< sekcia Zahraničie

Pri železničnom nešťastí v Taiwane zahynulo 18 ľudí a 170 sa zranilo

Záchranári zasahujú po vykoľajení rýchlika triedy Puyuma Express na východe ostrova Taiwan v nedeľu 21. októbra 2018. Pri havárii, ku ktorej došlo v katastri mesta Su-ao v okrese I-lan, utrpelo okrem toho ťažké zranenia ďalších 101 osôb. Podľa údajov hasičského zboru sa vo vlaku nachádzalo vyše 300 ľudí. Foto: TASR/AP

Vo vlaku sa nachádzalo viac ako 360 ľudí.

Tchaj-pej 21. októbra (TASR) - Najmenej 18 ľudí zahynulo, keď sa v nedeľu vykoľajil na východe ostrova Taiwan rýchlik triedy Puyuma Express. Úrady predtým hovorili o 22 obetiach, ale bilanciu znížili s tým, že došlo ku chybnému spočítaniu, informovala agentúra AP.

Pri havárii, ktorá stala v katastri mesta Su-ao v okrese I-lan, utrpelo okrem toho zranenia ďalších približne 170 osôb. Desať ľudí je v kritickom stave, uviedol podľa agentúry DPA taiwanský vládny kabinet. Vo vlaku sa nachádzalo viac ako 360 ľudí.

Rýchlik mal namierené do mesta Tchaj-tung v južnej časti Taiwanu. Vlaková súprava mala osem vagónov, z ktorých päť sa prevrátilo a viacerých cestujúcich privalilo. Úrady sa obávajú, že pod vozňami sa môžu stále nachádzať zakliesnení ľudia. Záchranárom pomáha približne 120 vojakov, pričom pátracie a záchranárske práce budú pokračovať aj v pondelok.

Taiwanská vláda začala vyšetrovať príčiny nehody. Išlo prinajmenšom o tretie železničné nešťastie na Taiwane od roku 2003, pri ktorom došlo k obetiam na ľudských životoch.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.