< sekcia Zahraničie

Princ Charles si prezrel škody spôsobené hurikánmi v Karibiku

Na snímke Princ Charles. Foto: TASR/AP

Princa Charlesa sprevádzala na ceste nová britská ministerka pre medzinárodný rozvoj Penny Mordauntová, ktorá oznámila, že vláda sa rozhodla zvýšiť pomoc ostrovom o 15 miliónov libier.

Londýn 20. novembra (TASR) - Britský princ Charles ukončil v nedeľu trojdňovú prehliadku škôd spôsobených nedávnymi hurikánmi Irma a Maria, a to v rámci svojej prvej návštevy ostrovných štátov v Karibskom mori Antigua a Barbuda, Britské Panenské ostrovy a Dominika. Informovala o tom v pondelok agentúra DPA. Informovala o tom v pondelok agentúra DPA.

Britské Panenské ostrovy sú zámorským územím Spojeného kráľovstva; Antigua a Barbuda, ako aj Dominika sú nezávislé štáty v rámci britského Spoločenstva národov.

Princa Charlesa sprevádzala na ceste nová britská ministerka pre medzinárodný rozvoj Penny Mordauntová, ktorá oznámila, že vláda sa rozhodla zvýšiť pomoc ostrovom o 15 miliónov libier (16,78 milióna eur), takže jej celková pomoc bude vo výške 92 miliónov libier (102,93 milióna eur).

Princa po jeho prílete na medzinárodné letisko VC Bird v piatok minulý týždeň privítal generálny guvernér Antiguy a Barbudy Rodney Williams a premiér Gaston Browne.

V tú noc povedal princ na večeri u hostiteľa Williamsa, že straty na životoch a škody spôsobené hurikánmi na ostrovoch sú "srdcervúce".

"Preto bolo pre mňa také dôležité, aby som tento víkend prišiel do Karibiku a prejavil svoju podporu, aj keď ľuďom, čo tak veľmi trpia, to nemôže stačiť. Chcem sa poďakovať všetkým, čo neúnavne a odvážne pomáhajú týmto obyvateľom," povedal princ, ktorého citovali noviny Caribbean Times.

V sobotu navštívil princ Barbudu, obľúbenú destináciu zosnulej princeznej Diany. Na juhozápadnom okraji ostrova sa nachádza populárna pláž pomenované po nej. Charles sa na Britských Panenských ostrovoch stretol s pracovníkmi Červeného kríža.

Charles strávil nedeľu stretnutiami s obyvateľmi dediny Pichelin na ostrove Dominika, kde hurikány poškodili alebo úplne zničili 90 percent domov. Oznámilo to princovo oficiálne londýnske sídlo Clarence House.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.