< sekcia Zahraničie

Prípad 555 osôb obvinených zo spolupráce s IS išiel na vojenský súd

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Egyptská vláda spustila vo februári rozsiahlu operáciu zameranú proti islamským militantom na Sinajskom polostrove.

Káhira 7. mája (TASR) - Egyptská generálna prokuratúra predložila tamojšiemu vojenskému súdu prípad 555 osôb obvinených z terorizmu a členstva v miestnej odnoži džihádistickej skupiny Islamský štát (IS).

Podľa pondelňajšieho vyhlásenia prokuratúry tieto osoby vytvorili desiatky malých militantných buniek a podnikli 63 útokov namierených na armádu a policajné zložky v nepokojnej severnej oblasti Sinajského polostrova. Z celkového počtu 555 obvinených sa vo väzbe nachádza iba 216.

Odkedy armáda zvrhla v roku 2013 islamistického prezidenta Muhammada Mursího, v Egypte zaznamenali stúpajúci počet útokov militantov - najmä na bezpečnostné zložky a kresťanskú menšinu žijúcu v tejto moslimskej krajine.

Egyptská vláda spustila vo februári rozsiahlu operáciu zameranú proti islamským militantom na Sinajskom polostrove. Operácia prebieha za účasti pozemných, námorných i vzdušných síl a týka sa oblastí severného a stredného Sinaja, niektorých častí delty Nílu a pásma Západnej púšte pozdĺž hranice s Líbyou.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.