< sekcia Zahraničie

Rakúski najvyšší ústavní činitelia navštívia v apríli Čínu

Na archívnej snímke rakúsky prezident Alexander van der Bellen (vľavo) a rakúsky kancelár Sebastian Kurz. Foto: TASR/AP

Návšteva, počas ktorej dôjde aj k slávnostnému otvoreniu rakúskeho generálneho konzulátu v Čcheng-tu, sa uskutoční v dňoch 7.-12. apríla.

Viedeň 19. marca (TASR) - Najvyšší ústavní činitelia Rakúska - spolkový prezident Alexander Van der Bellen a spolkový kancelár Sebastian Kurz - zavítajú spoločne so štyrmi ministrami a 250-člennou delegáciou na historicky najpočetnejšiu oficiálnu návštevu predstaviteľov alpskej republiky, a to do Číny.

Prezident a kancelár o tom informovali v pondelok spoločne vo Viedni.

V ich sprievode budú šéfka diplomacie Karin Kneisslová, ako aj ministerka životného prostredia Elisabeth Köstingerová, ministerka hospodárstva Margarete Schramböcková a minister pre infraštruktúru Norbert Hofer.

Návšteva, počas ktorej dôjde aj k slávnostnému otvoreniu rakúskeho generálneho konzulátu v Čcheng-tu, sa uskutoční v dňoch 7.-12. apríla a predstaviteľov alpskej republiky bude na nej sprevádzať i skupina približne 170 podnikateľov vrátane prezidenta rakúskej hospodárskej komory Christopha Leitla a 30 osobností z oblasti vedy a kultúry, informovali tlačová agentúra APA i rakúsky verejnoprávny rozhlas ORF.

Cesta do Číny má podľa slov rakúskeho prezidenta poslúžiť ďalšiemu rozšíreniu dvojstranných vzťahov predovšetkým v oblastiach hospodárstva, vedy, kultúry a životného prostredia.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.