< sekcia Zahraničie

Rúhání: USA si netrúfajú zaútočiť na Irán

Iránsky prezident Hasan Rúhání. Foto: TASR/AP

Rúhání ďalej povedal, že Irán by mal rozvíjať svoje vojenské sily, aby ďalším štátom zabránil v obsadení svojho územia a zdrojov.

Teherán 21. augusta (TASR) - Spojené štáty si netrúfajú zaútočiť na Irán, pretože sú si vedomé vojenskou silou islamskej republiky a vysokou cenou prípadného konfliktu. Podľa agentúry Reuters to v utorok povedal iránsky prezident Hasan Rúhání.

"Prečo na nás Spojené štáty nezaútočia? Kvôli našej sile, pretože vedia... o dôsledkoch," uviedol iránsky prezident v prejave, ktorý v priamom prenose vysielala iránska štátna televízia.

Rúhání ďalej povedal, že Irán by mal rozvíjať svoje vojenské sily, aby ďalším štátom zabránil v obsadení svojho územia a zdrojov.

"Mali by sme sa pripraviť na boj proti vojenským silám, ktoré chcú obsadiť naše územie a zdroje," upozornil Rúhání v prejave pri príležitosti Dňa národného obranného priemyslu.

Irán v utorok v súvislosti s týmto dňom predstavil aj nové bojové lietadlo. Stalo sa tak v čase, keď sa zvyšuje napätie medzi Teheránom a regionálnymi rivalmi v spojitosti s konfliktami na Blízkom východe.

Stroj s názvom Kosar je domácej výroby, schopný niesť rôzne druhy zbraní a bude sa využívať na krátke vzdušné podporné misie, uviedla iránska tlačová agentúra Tasním.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.