< sekcia Zahraničie

Rusko začalo na hraniciach Krymu s Ukrajinou s výstavbou plota

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Dve metre vysoký plot v dĺžke 50 kilometrov by mal byť dokončený v prvej polovici budúceho roku.

Kyjev 17. novembra (TASR) - Rusko začalo s výstavbou plota na hraniciach medzi Krymským polostrovom a pevninskou Ukrajinou. Dve metre vysoký plot v dĺžke 50 kilometrov by mal byť dokončený v prvej polovici budúceho roku, informovali v piatok ruské tlačové agentúry s odvolaním sa na Federálnu bezpečnostnú službu (FSB).

Náklady na výstavbu plota sa odhadujú na 3,3 milióna dolárov. Cieľom projektu je posilniť bezpečnosť obyvateľov Krymu i turistov, uvádza sa v správach ruských agentúr. Objednávateľom stavby je pohraničná správa FSB na Kryme.

V obave z útokov zo strany Ruska Ukrajina na jeseň roku 2014 oznámila, že pozdĺž svojej 2000 kilometrov dlhej spoločnej hranice s Ruskom vybuduje obranný plot. Doteraz však takto zabezpečila len niekoľko desiatok kilometrov.

V oblasti Donbasu na východe Ukrajiny približne 400 kilometrov dlhý úsek spoločnej hranice s Ruskom ovládajú proruskí separatisti. Tých vláda v Kyjeve obviňuje, že cez tento úsek hranice dostávajú pomoc a podporu z Ruska, ktoré to však rozhodne odmieta.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.