< sekcia Zahraničie

Rusko plánuje otestovať 12 medzikontinentálnych balistických rakiet

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Strategické raketové sily kontrolujú viac ako dve tretiny ruských strategických jadrových nosičov schopných zasiahnuť ciele na území nepriateľa.

Moskva 17. decembra (TASR) - Ruské Raketové vojská strategického určenia (RVSN) plánujú v roku 2018 otestovať 12 medzikontinentálnych balistických rakiet, najmä s cieľom potvrdiť správnosť konštrukčných riešení týkajúcich sa vývoja pokročilých zbraní. Agentúru TASS o tom v nedeľu informovalo ruské ministerstvo obrany.

RVSN vykonali v roku 2017 päť testov medzikontinentálnych balistických rakiet, uviedol rezort obrany v súvislosti s 58. výročím vzniku strategických raketových síl.

"Od založenia strategických raketových síl (17. decembra 1959) bolo vyskúšaných viac ako 5000 rakiet, pričom 500 testov sa uskutočnilo počas vojenských cvičení," poznamenalo ministerstvo obrany.

Ako ďalej uviedlo, že strategické raketové sily kontrolujú viac ako dve tretiny ruských strategických jadrových nosičov schopných zasiahnuť ciele na území nepriateľa. V službe je každý deň približne 6000 vojakov. Strategické raketové sily majú približne 400 zariadení na odpaľovanie medzikontinentálnych balistických rakiet. Počet moderných raketových komplexov sa bude neustále zvyšovať, zdôraznil rezort obrany.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.