< sekcia Zahraničie

VIDEO: Teploty v Jakutsku takmer lámu nové rekordy

Na snímke ženy pózujú počas teplôt - 50 stupňov Celzia v ruskom Jakutsku 14. januára 2018. Foto: TASR/AP

Jakutsko s takmer miliónom obyvateľov leží 5311 kilometrov východne od Moskvy. Študenti tam bežne chodia do školy, aj keď je 40 pod nulou. Tentoraz však úrady školy zatvorili, a to v celej republike.

Moskva 16. januára (TASR/Tablet.TV) - Teploty v ruskej Jakutskej republike klesli k takmer novým rekordom, dosiahli už mínus 67 stupňov Celzia, informovala v utorok agentúra AP.Jakutsko s takmer miliónom obyvateľov leží 5311 kilometrov východne od Moskvy. Študenti tam bežne chodia do školy, aj keď je 40 pod nulou. Tentoraz však úrady školy zatvorili, a to v celej republike.

Mrazivé počasie si už v Jakutsku vyžiadalo niekoľko životov. Počas víkendu zamrzli dvaja muži, keď sa im pokazilo auto a pokúsili pešo dôjsť k neďalekej farme.

Kancelária jakutského gubernátora oznámila, že všetky domácnosti a podniky v republike majú ústredné vykurovanie a všetci majú prístup k záložným zdrojom energie.

Jakutská Dedina Ojmiakon patrí medzi najstudenšie obývané miesta na svete. V roku 2013 tam namerali až mínus 71 stupňov Celzia.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.