< sekcia Zahraničie

Rusko zvažuje odvetu za sankcie USA

Policajti hliadkujú neďaleko domu bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa 8. marca 2018 v Salisbury, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu oznámilo, že USA dospeli k záveru, že Rusko použilo nervovoparalytickú látku novičok na otrávenie bývalého ruského tajného agenta Skripaľa.

Moskva 9. augusta (TASR) - Rusko zvažuje odvetné opatrenia v reakcii na nové sankcie Spojených štátov, ktoré budú uvalené na Moskvu po otrave bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa v anglickom meste Salisbury. Vo štvrtok o tom informovalo ruské ministerstvo zahraničných vecí.

Hovorkyňa ministerstva Marija Zacharovová uviedla, že obmedzenia Washingtonu predstavujú nový pokus "démonizovať" Rusko. Vyhlásila, že Moskva bude pracovať na odvetných opatreniach, a dodala, že "ultimáta voči Rusku sú neužitočné".

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu oznámilo, že USA dospeli k záveru, že Rusko použilo nervovoparalytickú látku novičok na otrávenie bývalého ruského tajného agenta Skripaľa a jeho dcéry Julije. Upozornilo, že v priebehu tohto mesiaca budú preto nasledovať sankcie.

Podľa predchádzajúcich správ v médiách by tieto sankcie mali začať platiť "niekedy okolo 22. augusta".

Zacharovová znova dôrazne poprela účasť Moskvy na otrave a poukázala na to, že ani Británia, ani Spojené štáty nepredložili žiadne dôkazy na podporu týchto obvinení.

Hovorkyňa podľa tlačovej agentúry AP ešte uviedla, že Rusko stále trvá na svojej ponuke Británii, aby uskutočnili spoločné vyšetrovanie tohto prípadu otravy.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.