< sekcia Zahraničie

Salvini dúfa, že Španielsko prijme aj ďalších 66 629 migrantov

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Do Talianska dorazilo v ostatných rokoch zhruba 600.000 migrantov.

Rím 17. júna (TASR) - Taliansky minister vnútra a vicepremiér Matteo Salvini poďakoval v nedeľu Španielsku za prijatie 629 migrantov zachránených minulý týždeň z vôd Stredozemného mora. Podľa agentúry AP však zároveň dodal, že si želá, aby Madrid prijal aj ďalších "66.629" migrantov.

Práve Španielsko na čele s novým premiérom Pedrom Sánchezom ponúklo vo svojom prístave Valencia zakotviť plavidlu Aquarius, ktoré zachránilo minulý týždeň z vôd Stredozemného mora 629 migrantov pochádzajúcich z afrických krajín. Madrid k takémuto kroku pristúpil po tom, ako záchrannej lodi zakázali vo svojich prístavoch zakotviť Taliansko i Malta.

Pomoc a prijatie časti zo zachránených migrantov, ktorí v nedeľu dorazili do Valencie na Aquariuse a ďalších dvoch lodiach talianskej pobrežnej stráže, prisľúbilo Madridu ešte v sobotu aj Francúzsko.

Salvini na margo udalostí dodal, že ak sa aj Francúzsko, Malta, Portugalsko a ďalšie európske krajiny rozhodnú prijať migrantov zachránených z pašeráckych lodí, budú Taliani "šťastnejší".

Agentúra AP pripomenula, že do Talianska dorazilo v ostatných rokoch zhruba 600.000 migrantov. Odkazujúc na výdavky Ríma s tým spojené, Salvini dodal: "Keďže platíme, vezmeme si len toho, kto si zaslúži byť prijatý."

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.