< sekcia Zahraničie

Recidivista, ktorý si vyžiadal akty školáčok z Viedne, dostal 4,5 roka

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Fotografie našli policajti spolu s iným materiálom podobného charakteru v mobilnom telefóne obžalovaného.

Schwerin 16. mája (TASR) - Krajinský súd v Schwerine v nemeckej spolkovej krajine Meklenbursko-Predpomoransko uznal v stredu už v minulosti trestaného 34-ročného muža za vinného zo zneužitia dvoch dievčat z Viedne vo veku 10 a 11 rokov na výrobu pornografických záberov a poslal ho na 4,5 roka do väzenia.

Obžalovaný sa skontaktoval so školáčkami vlani prostredníctvom internetu a presvedčil ich, aby mu poslali vlastné akty, čo dievčatá opakovane urobili.

Fotografie našli policajti spolu s iným materiálom podobného charakteru v mobilnom telefóne obžalovaného, informoval Severonemecký rozhlas (NDR).

Na základe dohody prokuratúry a obhajoby, ktorej súčasťou bolo priznanie obžalovaného, sa podarilo vyhnúť inak nevyhnutnej konfrontácii dievčat s obžalovaným.

Teraz odsúdený muž už v minulosti za rôzne delikty strávil za mrežami celkove 11 rokov. Po odpykaní si trestu za znásilnenie mu zásadne zakázali kontaktovať deti. Prokuratúra aj na základe odborného posudku znalca, ktorý upozornil na značné riziko opakovania trestnej činnosti, iniciovala, aby sa odsúdený počas výkonu trestu podrobil terapii.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.