< sekcia Zahraničie

Sebastian Kurz sa oficiálne stal predsedom Rakúskej ľudovej strany

Sebastian Kurz, archívne foto. 14. mája 2017. Foto: TASR/AP

Za Kurza, ktorý je najmladším šéfom rezortu diplomacie na svete, ako aj v európskych dejinách, hlasovalo 98,7 percenta zúčastnených delegátov zjazdu ÖVP.

Viedeň 2. júla (TASR) - Delegáti zjazdu Rakúskej ľudovej strany (ÖVP), ktorý sa konal v sobotu v Linzi, si za svojho predsedu oficiálne zvolili súčasného ministra zahraničných vecí Sebastiana Kurza. Informoval o tom na svojej internetovej stránke rakúsky verejnoprávny rozhlas ORF.

Za Kurza (30), ktorý je najmladším šéfom rezortu diplomacie na svete, ako aj v európskych dejinách, hlasovalo 98,7 percenta zúčastnených delegátov zjazdu ÖVP.

Voľbou Kurza rozhodli delegáti aj o zakotvení ním požadovanej reformy strany v jej stanovách.

V právomoci nástupcu Reinholda Mitterlehnera na čele ÖVP, ktorú Kurz neoficiálne viedol od 15. mája, bude i výber generálneho tajomníka a výkonného šéfa ÖVP, ako aj celého vládneho tímu strany.

Spomínaná reforma sa dotkne okrem iného formovania celoštátnej kandidátky pred parlamentnými voľbami, ako aj kandidátky pred voľbami do Európskeho parlamentu (EP). V týchto procesoch sa rozšíria právomoci predsedu strany, ktorý bude mať i právo veta.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.