< sekcia Zahraničie

KĽDR: Sme pripravení odpovedať na totálnu vojnu totálnou vojnou

Severokórejská KN-08 interkontinentálna balistická raketa (ICMB) počas vojenskej prehliadky na Námestí Kim Ir-sena v Pchjongjangu 15. apríla 2017. Foto: TASR

V deň osláv 105. výročia narodenia svojho zakladateľa Kim Ir-sena vyhlásila, že je pripravená odpovedať jadrovými útokmi.

Pchjongjang 15. apríla (TASR) - Severná Kórea varovala dnes USA pred provokatívnymi akciami v regióne. V deň osláv 105. výročia narodenia svojho zakladateľa Kim Ir-sena vyhlásila, že je pripravená odpovedať jadrovými útokmi.

Severokórejský vodca a Kim Ir-senov vnuk Kim Čong-un máva počas vojenskej prehliadky na Námestí Kim Ir-sena v Pchjongjangu 15. apríla 2017.
Foto: TASR


"Sme pripravení odpovedať na totálnu vojnu totálnou vojnou... Sme pripravení odpovedať na akékoľvek jadrové útoky vlastnými jadrovými útokmi," varoval Čche Rjong-he, údajne druhý najmocnejší muž v krajine, uviedla spravodajská televízia BBC.

Severokórejský vojak hliadkuje na Námestí Kim Il-sunga počas vojenskej prehliadky v Pchjongjangu 15. apríla 2017.
Foto: TASR


Na počesť Kim Ir-sena sa konala dnes v Pchjongjangu, metropole KĽDR, vojenská prehliadka. Z pódia zasalutoval čestnej stráži severokórejský vodca Kim Čong-un - Kim Ir-senov vnuk. Lietadlá na oblohe vytvorili svojou formáciou číslo 105.

Severokórejčania bijú na bubny počas vojenskej prehliadky na Námestí Kim Ir-sena v Pchjongjangu 15. apríla 2017.
Foto: TASR


Po Kim Ir-senovom námestí pochodovali vojaci za zvuku armádneho hudobného súboru. Medzi pestrým vojenským arzenálom sa objavili po prvý raz zrejme medzikontinentálne, ponorkou odpaľované balistické rakety s doletom vyše 1000 kilometrov. Zahraničnými tajnými službami je tento typ rakety označovaný ako KN-11.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.