< sekcia Zahraničie

Slovinsko zrušilo plánovanú deportáciu žiadateľa o azyl zo Sýrie

Ilustračná snímka Foto: TASR/Michal Svítok

Dvaja liberálni politici priviedli v utorok Shamieha do budovy parlamentu, aby ho tam ukryli pred prípadnou nútenou deportáciou.

Ľubľana 14. novembra (TASR) - Slovinské úrady sa na základe verejného rozhorčenia rozhodli zrušiť plánovanú deportáciu sýrskeho žiadateľa o azyl, informovala agentúra AP.

Vláda prerokuje prípadné udelenie povolenia na pobyt pre Ahmada Shamieha na svojom nadchádzajúcom zasadnutí, uviedol slovinský premiér Miro Cerar.

Shamieh požiadal o azyl v Slovinsku pred 20 mesiacmi. Žiadosť podal po tom, ako mu bol odoprený vstup do susedného Rakúska. Slovinské úrady jeho žiadosť odmietli s argumentom, že Sýrčanovým prípadom by sa malo zaoberať Chorvátsko, kde sa nachádzal pred príchodom do Slovinska.

Podľa slovinskej tlačovej agentúry STA sa Shamieh v Slovinsku zapájal do komunitných prác a stal sa príkladom úspešnej integrácie. Vďaka svojim aktivitám si na svoju stranu získal humanitárne organizácie i liberálnych politikov.

Dvaja liberálni politici priviedli v utorok Shamieha do budovy parlamentu, aby ho tam ukryli pred prípadnou nútenou deportáciou.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.