< sekcia Zahraničie

Spojené arabské emiráty nevydajú nové víza zamestnancom z KĽDR

Severokórejský vodca Kim Čong-un Foto: TASR/AP

Zrušenie víz, ku ktorému došlo v čase stúpajúceho napätia medzi Severnou Kóreou a USA, sa netýka niekoľko tisíc severokórejských zamestnancov, ktorí už v krajine pracujú.

Dubaj 12. októbra (TASR) - Spojené arabské emiráty (SAE) dnes oznámili, že zastavia vydávanie nových víz severokórejským pracovníkom, a obmedzia tak schopnosť KĽDR uniknúť sankciám a získať finančné prostriedky v zahraničí. Informovala o tom dnes agentúra AP.

Zrušenie víz, ku ktorému došlo v čase stúpajúceho napätia medzi Severnou Kóreou a USA, sa netýka niekoľko tisíc severokórejských zamestnancov, ktorí už v krajine pracujú, uviedlo ministerstvo zahraničných vecí SAE.

SAE "očakáva jednotný globálny boj proti jadrovým zbraniam a raketovému programu KĽDR".

Nie je jasné, čo viedlo SAE k tomuto rozhodnutiu, aj keď americké úrady tlačia svojich spojencov v Perzskom zálive, aby obmedzili svoje hospodárske vzťahy so Severnou Kóreou, pripomína AP. Veľvyslanectvo USA v Abú Zabí sa k prípadu nevyjadrilo.

Minulý mesiac Kuvajt oznámil, že vyhostí veľvyslanca KĽDR a ďalších štyroch diplomatov a tiež obmedzí vydávanie víz občanom KĽDR.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.