< sekcia Zahraničie

TV REPORTÁŽ: Streľba v Malmö má už tretiu obeť

Traja muži zahynuli a tri ďalšie osoby utrpeli zranenia pri streľbe, ku ktorej došlo v pondelok večer 18. júna 2018 v centre juhošvédskeho mesta Malmö. S odvolaním sa na vyhlásenie polície o tom v utorok 19. júna informoval švédsky denník Aftonbladet. Na snímke policajti sú pred internetovou kaviarňou, kde došlo k streľbe v pondelok 18. júna 2018. Foto: TASR/AP

Jeden z troch zostávajúcich zranených je v kritickom stave.

Štokholm 19. júna (TASR) - Už tretí človek zomrel na následky zranení utŕžených počas streľby, ku ktorej došlo v pondelok večer v centre juhošvédskeho mesta Malmö, informovala v utorok s odvolaním sa na švédske úrady agentúra AP. Tri osoby sú stále zranené.
Prvými dvoma obeťami incidentu boli dvaja muži vo veku 18 a 29 rokov, ktorí podľa polície utŕženým zraneniam podľahli v noci na utorok. Ďalších štyroch zranených krátko po incidente hospitalizovali so strelnými ranami.Nemocnica neskôr oznámila, že zraneniam podľahol aj tretí muž, tridsiatnik.

Jeden z troch zostávajúcich zranených je v kritickom stave.

Švédske úrady v súlade so zákonom o ochrane osobných údajov totožnosť obetí nezverejnili.

K streľbe podľa švédskych médií došlo krátko po 20.00 h pred internetovou kaviarňou neďaleko policajnej stanice, vďaka čomu polícia na miesto dorazila veľmi rýchlo. Svedkovia tvrdia, že na mieste padli až dve desiatky výstrelov. Vyšetrovatelia bezprostredne nikoho nezadržali.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.