< sekcia Zahraničie

Strojcu útoku v Štokholme Rachmata Akilova napadol spoluväzeň

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Útočníkom mal byť člen zločineckej skupiny, ktorý vstúpil do Akilovovej väzenskej cely a niekoľkokrát ho udrel.

Štokholm 10. augusta (TASR) - Podporovateľ teroristickej organizácie Islamský štát (IS), Uzbek Rachmat Akilov, ktorý si odpykáva doživotný trest pre vlaňajší útok nákladným autom v Štokholme s piatimi obeťami, sa stal terčom útoku spoluväzňa. Informovala o tom v piatok agentúra DPA.

K napadnutiu Akilova došlo ešte minulý týždeň v prísne stráženej väznici v mestečku Kumla v stredošvédskom kraji Örebro (západne od Štokholmu), kde si Akilov odpykáva trest, uviedla švédska štátna televízia SVT.

Útočníkom mal byť člen zločineckej skupiny, ktorý vstúpil do Akilovovej väzenskej cely a niekoľkokrát ho udrel. Motívom bola údajne pomsta za smrtiaci útok nákladným automobilom, ktorý Uzbek vykonal v apríli 2017 v centre Štokholmu.

Väzňov podľa televízie v súčasnosti držia izolovane od seba. Polícia incident vyšetruje, podrobnosti o rozsahu zranení Akilova však nezverejnila.

Štyridsaťročného Akilova odsúdili na doživotný trest v júni. Štokholmský okresný súd ho uznal za vinného z terorizmu, piatich prípadov vraždy a ohrozenia verejnosti. Akilov je podľa súdu vinný aj zo 119 prípadov pokusu o vraždu, ktoré boli označené ako pokusy o teroristické činy.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.