< sekcia Zahraničie

Štyria ľudia utrpeli zranenia počas streľby na juhu Švédska

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

K streľbe došlo v blízkosti hlavnej obchodnej ulice tohto približne 30-tisícového Trelleborgu, kde sa v minulosti vyskytli prípady násilia súvisiaceho s činnosťou zločineckých gangov

Štokholm 13. októbra (TASR) - Štyria ľudia utrpeli zranenia v dôsledku streľby, ku ktorej došlo vo štvrtok večer v centre prístavného mesta Trelleborg na juhu Švédska. Informovala o tom miestna polícia, podľa ktorej zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by udalosť súvisela s terorizmom.

Čo presne sa v Trelleborgu stalo, nebolo bezprostredne jasné. K streľbe došlo v blízkosti hlavnej obchodnej ulice tohto približne 30-tisícového mesta, v ktorom sa v minulosti vyskytli prípady násilia súvisiaceho s činnosťou zločineckých gangov, uviedla agentúra DPA.

Svedkovia hovoria o niekoľkých výstreloch, po ktorých sa ľudia v panike rozutekali. Dvaja ľudia boli postrelení a ďalší dvaja utrpeli zranenia iného charakteru. Polícia predviedla na výsluch viacero svedkov, avšak v prvých hodinách nezadržala žiadnych podozrivých.

Prípad prevzalo špeciálne oddelenie regionálnej polície, ktoré vyšetruje zločiny závažného charakteru.

Trelleborg je vôbec najjužnejšie položeným mestom Švédska. Tento strategicky významný prístav leží na pobreží Baltského mora, približne 30 kilometrov od regionálnej metropoly Malmö a 60 kilometrov od dánskej Kodane.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.