< sekcia Zahraničie

Trump sa opäť vyjadril o Kimovi ako o raketovom mužovi

Na kombosnímke zľava Kim Čong-un a Donald Trump. Foto: TASR

Túto prezývku zopakoval napriek tomu, že severekórejský minister zahraničných vecí Ri Jong-ho na ňu rozhnevane reagoval vo svojom prejave na pôde Valného zhromaždenia OSN.

New York 24. septembra (TASR) - Americký prezident Donald Trump opäť označil severokórejského vodcu Kim Čong-una za "raketového muža" po tom, ako Pchjongjang v sobotu adresoval Spojenými štátom najnovšie vyhrážky. Túto prezývku zopakoval napriek tomu, že severekórejský minister zahraničných vecí Ri Jong-ho na ňu rozhnevane reagoval vo svojom prejave na pôde Valného zhromaždenia OSN.

"Práve som počul ministra zahraničných vecí Severnej Kórey, ako reční v OSN. Ak opakuje myšlienky Malého raketového muža, tak už tu dlho nebudú!" citovala dnes agentúra DPA Trumpov príspevok na Twitteri.

Šéf Bieleho domu ešte v utorok označil v rozprave Valného zhromaždenia OSN Kima za "raketového muža na samovražednej misii". Severokórejský minister zase v sobotu vyhlásil, že po takejto urážke je "o to nevyhnutnejšie", že severokórejské rakety "navštívia celú americkú pevninu".

Ri povedal o Trumpovi, že je "duševne vyšinutou osobou plnou megalománie a samoľúbosti", ktorá drží prst na "jadrovom tlačidle". "Na samovražednej misii nie je nikto iný než samotný Trump. V prípade, že pri tomto samovražednom útoku budú stratené nevinné životy Američanov, Trump ponesie celú zodpovednosť," vyjadril sa minister pred svetovými lídrami v New Yorku.

Trump vo svojom utorňajšom prejave pohrozil "úplným zničením" Severnej Kórey, ak by k tomu Spojené štáty vyprovokovala. Kim následne odpovedal nezvyčajne priamym spôsobom, že Trump je "vyšinutý" a za svoje hrozby "draho zaplatí".

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.