< sekcia Zahraničie

VIDEO: Trump priznal, že Rusku prezradil informácie ohľadom IS

Americký prezident Donald Trump Foto: TASR/AP

Malo ísť pritom o také citlivé dáta, že detaily Washington nevydal ani svojim spojencom a prístup k nim bol prísne obmedzený aj v rámci americkej vlády.

Washington 16. mája (TASR/TABLET.TV) - Americký prezident Donald Trump dnes priznal, že vysokopostaveným ruským predstaviteľom prezradil "skutočnosti týkajúce sa terorizmu a bezpečnosti leteckej prevádzky". Informovala o tom agentúra AP.

"Ako prezident som sa (na otvorenom plánovanom stretnutí v Bielom dome) chcel s Ruskom podeliť o skutočnosti týkajúce sa terorizmu a bezpečnosti leteckej prevádzky, na čo mám absolútne právo. (Viedli ma k tomu) humanitárne dôvody a zároveň chcem, aby Rusko maximálne vystupňovalo svoj boj proti Islamskému štátu a terorizmu," napísal dnes na Twitteri Trump.
Trump údajne minulý týždeň v stredu na schôdzke s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom a ruským veľvyslancom v USA Sergejom Kisľakom hovoril o teroristickej hrozbe Islamského štátu, vzťahujúcej sa na použitie laptopov na palubách lietadiel.Anonymný zdroj informoval denník Washington Post, že údaje, ktoré Trump ďalej posunul svojim ruským hosťom v Oválnej pracovni, poskytol nemenovaný partner USA na základe dohody o výmene tajných informácií. Malo ísť pritom o také citlivé dáta, že detaily Washington nevydal ani svojim spojencom a prístup k nim bol prísne obmedzený aj v rámci americkej vlády.

Trump, americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson, ako aj hovorkyňa ruského rezortu diplomacie Marija Zacharovová pôvodne správy o tom, že americký prezident odovzdal Rusku tajné informácie, popreli. Zacharovová ich na Facebooku označila za "ďalšie falošné" správy.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.


\r\nTrump údajne minulý týždeň v stredu na schôdzke s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom a ruským veľvyslancom v USA Sergejom Kisľakom hovoril o teroristickej hrozbe Islamského štátu, vzťahujúcej sa na použitie laptopov na palubách lietadiel.\r\nAnonymný zdroj informoval denník Washington Post, že údaje, ktoré Trump ďalej posunul svojim ruským hosťom v Oválnej pracovni, poskytol nemenovaný partner USA na základe dohody o výmene tajných informácií. Malo ísť pritom o také citlivé dáta, že detaily Washington nevydal ani svojim spojencom a prístup k nim bol prísne obmedzený aj v rámci americkej vlády.

\r\nTrump, americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson, ako aj hovorkyňa ruského rezortu diplomacie Marija Zacharovová pôvodne správy o tom, že americký prezident odovzdal Rusku tajné informácie, popreli. Zacharovová ich na Facebooku označila za \"ďalšie falošné\" správy.
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Malo ísť pritom o také citlivé dáta, že detaily Washington nevydal ani svojim spojencom a prístup k nim bol prísne obmedzený aj v rámci americkej vlády."}