< sekcia Zahraničie

Streľba v Turecku na pláži: Jeden mŕtvy, štyria zranení

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Strelec sa priblížil k plážovým diskotékam v meste Bodrum a začal strieľať na náhodné obete. Medzi zranenými nie sú Slováci.

Ankara 31. júla (TASR) - Jedného mŕtveho a štyroch zranených si vyžiadala streľba blízko dvoch diskoték v populárnom turistickom stredisku v Turecku. Informovala o tom v nedeľu stránka bbc.com.

Strelec sa priblížil k plážovým diskotékam v meste Bodrum a začal strieľať na náhodné obete. V čase útoku sa na pláži nachádzali stovky ľudí.

Podľa televíznej stanice CNN Türk zastrelenú obeť identifikovali ako 18-ročného zamestnanca rezortu Furkana Saya, ktorý po prevoze do nemocnice skonal na následky viacerých strelných rán.

Útočník z miesta činu ušiel v aute a momentálne po ňom prebieha pátranie.

Medzi zranenými, ktorých postrelili v tureckom rezorte, nie sú SlováciGenerálny konzulát SR v Instanbule preveroval streľbu v turistickom stredisku v Turecku u miestnych orgánov v Bodrume. Medzi zranenými nie sú žiadni Slováci. Informáciu pre TASR uviedol riaditeľ tlačového oddelenia Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR Igor Skoček.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.