< sekcia Zahraničie

Útok militantov v Egypte: Zahynulo päť príslušníkov armády

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Skupina militantov spustila paľbu na obrnený transportér, ktorý následne podpálila. Keď na miesto incidentu dorazili privolané posily, islamisti odpálili nálož umiestnenú pri ceste.

Aríš 17. júla (TASR) - Päť príslušníkov egyptských bezpečnostných síl zahynulo a ďalší piati utrpeli zranenia pri útoku islamistov, ku ktorému došlo dnes na egyptskom Sinajskom polostrove. Informovala o tom agentúra AP.

Nemenovaní egyptskí predstavitelia uviedli, že k útoku došlo v meste Aríš na severe Sinaja. Skupina militantov tam spustila paľbu na obrnený transportér, ktorý následne podpálila. Keď na miesto incidentu dorazili privolané posily, islamisti odpálili nálož umiestnenú pri ceste.

Egypt musí v týchto rokoch čeliť stupňujúcemu sa povstaniu na severe Sinaja, na ktorom sa zúčastňujú prevažne militanti napojení na extrémistickú skupinu Islamský štát (IS).

Islamisti vystupňovali svoje útoky v Egypte, keď armáda v roku 2013 zvrhla islamisticky orientovaného prezidenta Muhammada Mursího. Odvtedy zabili veľký počet príslušníkov egyptských bezpečnostných síl. K takmer každodennému násiliu dochádza najmä v provincii Severný Sinaj.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.