< sekcia Zahraničie

Úrady dali do väzby päť ľudí blízkych útočníkovi z Nice

Nákladné auto na mieste, kde zostalo stáť po prestrelke s políciou po nočnom teroristickom útoku 15. júla 2016. Foto: TASR/AP

Nie je známe, kto všetko sa nachádza vo väzbe a prečo.

Paríž 16. júla (TASR) - Francúzske úrady zatkli štyroch ľudí blízkych mužovi, ktorý vo štvrtok neskoro večer 14. júla podnikol útok veľkým nákladným autom na davy oslavujúcich ľudí v meste Nice, zabil 84 z nich a zranil 200 ďalších osôb.

Od piatka je vo väzbe aj manželka 31-ročného útočníka - tuniského občana žijúceho v Nice, pripomenula dnes v správe tlačová agentúra DPA. Manželia boli v rozvodovom konaní a žili odlúčene. Manželka bývala v byte v Nice, kde kedysi býval samotný Bouhlel, a aj susedia potvrdili, že ju v piatok odviedla polícia.

Celkovo je po útoku v súčasnosti vo väzbe päť ľudí, oznámila dnes parížska prokuratúra.Neposkytla však ďalšie informácie o zatýkaní - nie je známe, kto všetko sa nachádza vo väzbe a prečo.

Tunisan Mohamed Lahouaiej Bouhlel 14. júla počas francúzskeho štátneho sviatku Deň dobytia Bastily vrážal veľkým chladiarenským vozidlom do davov ľudí, ktorí si na nábrežnú promenádu v Nice prišli pozrieť ohňostroj. Páchateľ zabil 84 ľudí vrátane detí, dodala agentúra AP.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.