< sekcia Zahraničie

UŽ JE ZA MREŽAMI: Pedofil sa priznal ku 137 otrasným zločinom

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Odsúdený P. Falder vystupoval ako umelkyňa, aby nalákal obete, nech mu posielajú ponižujúce fotografie, z ktorých mnohé sa potom šírili na temnom webe (dark web).

Londýn 19. februára (TASR) - Britský sudca Philip Parker odsúdil v pondelok mimoriadne aktívneho pedofila Matthewa Faldera na 32 rokov väzenia. Pre britské úrady, ktoré sa snažia dôrazne bojovať proti mravnej skazenosti šírenej technológiami, je tento prípad úspechom a zlomovým momentom, napísala tlačová agentúra AP.

Geofyzik Falder sa priznal k 137 trestným činom, vrátane vydierania a povzbudzovania k znásilneniu dieťaťa.

Falder vystupoval ako umelkyňa, aby nalákal obete, nech mu posielajú ponižujúce fotografie, z ktorých mnohé sa potom šírili na temnom webe (dark web). Falder nadviazal kontakt s 300 ľuďmi po celom svete.

Sudca Parker označil Faldera za "internetového lúpežníka", ktorého konanie bolo "prefíkané, neodbytné, manipulatívne a kruté".

Will Kerr z britskej Národnej kriminálnej agentúry (NCA) v pondelok vyhlásil, že zastavenie takýchto zločinov si vyžaduje "bezprecedentnú" škálu prostriedkov. Agentúra spolupracovala na riešení prípadu s americkým ministerstvom pre vnútornú bezpečnosť, s Austrálskou federálnou políciou a Europolom.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.