< sekcia Zahraničie

V Gruzínsku zadržali 6 Ukrajincov, rastú obavy z politického násilia

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Podľa predstaviteľov ministerstva vnútra boli počas prehliadok u zadržaných nájdené pištole typu Makarov a značky Beretta, ako aj iné, podomácky vyrobené strelné zbrane a munícia.

Tbilisi 3. decembra (TASR) - Pri špeciálnej operácii v hlavnom meste Gruzínska zadržali v noci zo soboty na nedeľu príslušníci bezpečnostných síl šiestich občanov Ukrajiny a jedného Gruzínca. Počas prehliadky boli u nich údajne nájdené strelné zbrane a munícia. Informoval o tom v pondelok s odvolaním sa na informácie gruzínskeho ministerstva vnútra regionálny spravodajský server Kavkazskij uzel.

Podľa predstaviteľov ministerstva vnútra boli počas prehliadok u zadržaných nájdené pištole typu Makarov a značky Beretta, ako aj iné, podomácky vyrobené strelné zbrane a munícia.

Zadržaní sú podozriví z nedovoleného ozbrojovania a na základe zistení polície prileteli do Gruzínska 27. novembra.

Podľa informácií agentúry Interpressnews "ministerstvo vnútra a štátna bezpečnostná služba momentálne zisťujú, či by zadržanie občanov Ukrajiny a občana Gruzínska mohlo súvisieť s terajším politickým vývojom v krajine (prezidentské voľby)".

Zadržaný občan Gruzínska Luka Čchetia je bývalým príslušníkom gruzínskej armády a taktiež bojovníkom ukrajinského provládneho práporu "Donbas". Uviedol to Kavkazskij uzel s odvolaním sa na zistenia spravodajského servera Novosti-Gruzija.

Príbuzní dávajú podľa gruzínskeho verejnoprávneho vysielača GPB zadržanie Čchetiu do súvisu s jeho politickými aktivitami. "Ešte do volieb bol veľmi aktívny na sociálnych sieťach a publikoval také statusy, ktoré sú pre vládu neprijateľné", citoval podľa servera Kavkazskij uzel kanál GPB Čchetiovu sestru.

Približne 25.000 ľudí v nedeľu protestovalo v gruzínskej metropole Tbilisi proti výsledkom tohtotýždňových prezidentských volieb, ktoré vyhrala nezávislá kandidátka s podporou vládnej strany Salome Zurabišviliová.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.