< sekcia Zahraničie

Verzilov čakal v deň otravy správu o smrti ruských novinárov v Afrike

Bývalý člen ruskej skupiny Pussy Riot Piotr Verzilov. Foto: TASR/AP

Verzilov mal ísť do Afriky s nimi, ale v čase tejto cesty si odpykával 15-dňový trest väzenia za narušenie finálového zápasu majstrovstiev sveta vo futbale, ktoré sa konalo v Moskve.

Moskva 19. septembra (TASR) - Aktivista ruskej skupiny Pussy Riot Piotr Verzilov čakal v deň, keď bol zrejme otrávený, správu o stave vyšetrovania smrti ruských novinárov zavraždených v lete v Stredoafrickej republike (SAR). S odvolaním sa na dva zdroje o tom informoval ruský denník Novaja gazeta.

Spomínaný dokument o troch ruských novinároch, ktorí v SAR pracovali na reportáži o súkromných vojenských spoločnostiach, vypracovali zahraniční experti vyslaní do Afriky.

Verzilov mal ísť do Afriky s nimi, ale v čase tejto cesty si odpykával 15-dňový trest väzenia za narušenie finálového zápasu majstrovstiev sveta vo futbale, ktoré sa konalo v Moskve.

Verzilova priviezli do moskovskej nemocnice 11. septembra s podozrením na otravu doposiaľ neznámou látkou. Po tom, čo sa jeho zdravotný stav prudko zhoršil, ho 15. septembra previezli na berlínsku kliniku Charité.

Verzilovov ošetrujúci lekár Kai-Uwe Eckardt v utorok na tlačovej konferencii v Berlíne informoval, že stav pacienta si stále vyžaduje intenzívnu lekársku starostlivosť, je však mimo ohrozenia života.

"Kritický stav sa výrazne zlepšil," konštatoval Eckardt.

Podľa riaditeľa nemocnice Charité Karla Maxa Einhäupla lekári predpokladajú, že 30-ročný Verzilov je v stave intoxikácie už takmer týždeň, jej príčina však stále nie je známa.

Agentúra Interfax informovala, že Verzilovov zdravotný stav podrobne sleduje aj Kanada, ktorej je od roku 2005 občanom.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.