< sekcia Zahraničie

VIDEO zachytáva, ako sa drogový gang vyhráža starostovi v Mexiku

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

V Mexiku sa drogové gangy z nepokojných oblastí bežne vyhrážajú starostom, žiadajú od nich peniaze, zákazky alebo obsadenie istých pozícií vyhovujúcimi osobami.

Mexiko 22. augusta (TASR/TERAZ.sk) - Na sociálnych sieťach bolo v tomto týždni zverejnené video, na ktorom sa ozbrojení členovia drogového gangu vyhrážajú starostovi z obce Mazatepec v južnom Mexiku a ponižujú ho, informovala dnes agentúra AP.

V Mexiku sa drogové gangy z nepokojných oblastí bežne vyhrážajú starostom, žiadajú od nich peniaze, zákazky alebo obsadenie istých pozícií vyhovujúcimi osobami. Viacero šéfov miest alebo samospráv už v dôsledku svojho odporu prišlo o život. Takého vydieranie sa však iba zriedka podarí uchovať na zázname.Na videozázname z roku 2015 nútia ozbrojenci vtedy čerstvo zvoleného starostu obce Mazatepec v mexickom štáte Morelos kľačať na zemi a mieria na neho zbraňou. Násilníci žiadajú od starostu peniaze a obsadenie dôležitého postu na polícii spojencom kriminálnikov.

Starosta Jorge Toledo Bustamante pre rozhlasovú stanicu Fórmula pravosť tohto záznamu potvrdil s tým, že žiadosti o financie pokračovali. Incident nenahlásil, pretože nedôveruje tamojším súdnym orgánom.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.