< sekcia Zahraničie

Možná legalizácia prostitúcie vo Vietname vyvolala zmiešané reakcie

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Podpredseda národného zhromaždenia Phung Quoc Hien v pondelok pred parlamentným výborom vyhlásil, že vláda by mala vo vyhradených oblastiach regulovať štvrte nevestincov a prostitútok.

Hanoj 13. septembra (TASR) - Návrh popredného vietnamského zákonodarcu legalizovať v krajine prostitúciu vyvolal zmiešané reakcie. Informovali o tom dnes miestne médiá, citované agentúrou DPA.

Podpredseda národného zhromaždenia Phung Quoc Hien v pondelok pred parlamentným výborom vyhlásil, že vláda by mala vo vyhradených oblastiach regulovať štvrte nevestincov a prostitútok. Poslanec navrhol pilotný program v troch zónach, kde boli už skoršie v tomto roku legalizované hazardné hry, napísal štátny denník Tuoi Tre.

Sexuálna práca je vládnucou Komunistickou stranou Vietnamu (CPV) odsudzovaná ako "spoločenské zlo".

Khuat Thu Hong, zakladateľka a riaditeľka Inštitútu pre výskum spoločenských zmien (ISDS) so sídlom v Hanoji, ktorá pomáha sexuálnym pracovníkom, uviedla, že legalizácia alebo dekriminalizácia týchto činností prispeje k boju proti šíreniu pohlavne prenosných chorôb, ako aj proti sexuálnemu zneužívaniu osôb zločineckými skupinami.

"Vo veľkých mestách nie je ťažké nájsť prostitúciu, a to v rozličných podobách. Často je však maskovaná v karaoke kluboch, masážnych salónoch a iných podnikoch. Aj keď nad sexuálnou prácou neprižmúrime oči, musíme prostitúciu akceptovať ako spoločenský fenomén, ktorý je spätý s dejinami ľudstva," uviedla Khuat Thu Hong.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.