< sekcia Zahraničie

Vo Viedni si nález bomby vynútil evakuáciu a obmedzenia v doprave

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Jakub Kotian

Armádni pyrotechnici, ako aj špecialista na trhaviny rakúskej polície večer zneškodnili pozostatok z druhej svetovej vojny po tom, ako okolie miesta nálezu v okruhu 250 metrov hermeticky uzavreli.

Viedeň 22. septembra (TASR) - Evakuáciu viacerých budov v rakúskom hlavnom meste Viedeň a dočasné obmedzenie premávky na trase metra U6 si dnes vynútil nález leteckej bomby s hmotnosťou 250 kilogramov, ktorú našli popoludní robotníci pri stavebných prácach neďaleko spomínanej trasy podzemnej železnice.

Informáciu priniesla večer tlačová agentúra APA s odvolaním sa na policajného hovorcu Haralda Sörösa.

Podľa jeho slov išlo o funkčnú bombu, v ktorej nechýbal zapaľovač. Armádni pyrotechnici, ako aj špecialista na trhaviny rakúskej polície večer zneškodnili pozostatok z druhej svetovej vojny po tom, ako okolie miesta nálezu v okruhu 250 metrov hermeticky uzavreli, vyplýva zo správ verejnoprávneho rakúskeho rozhlasu ORF.

Ešte predtým postavili neďaleko stan s kapacitou asi 120 osôb, dopravný podnik dal na evakuáciu k dispozícii štyri kĺbové autobusy.

Uzavretie niektorých cestných komunikácií v okolí (Altmannsdorfer Strasse, Anton Baumgartner Strasse) viedlo podľa rakúskeho automotoklubu ÖAMTC k narušeniu plynulosti cestnej dopravy a vytvoreniu dlhých kolón motorových vozidiel.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.