< sekcia Zahraničie

Ruský parlament sa po voľbách príliš nezmení, budú v ňom štyri strany

Ruský prezident V. Putin sa zúčastnil na parlamentných voľbách v Rusku,18.9.2016. Foto: TASR/AP

Víťazom dnešných parlamentných volieb v Rusku je vládnuce Jednotné Rusko, ktoré podľa odhadov výsledkov zverejnených po skončení volieb o 20. h SELČ získalo 44,5 percenta hlasov.

Moskva 18. septembra (TASR) - Víťazom dnešných parlamentných volieb v Rusku je podľa predbežných údajov Ústrednej volebnej komisie, o ktorých informovala ruská tlačová agentúra TASS, Jednotné Rusko so ziskom vyše 44 percent hlasov. Liberálni demokrati (LDPR) získali 18,39 percenta hlasov, komunisti 17,24 percenta a Spravodlivé Rusko 6,24 percenta.

Prieskum, ktorý medzi voličmi uskutočnil inštitút VTsIOM predpovedá, že Jednotné Rusko získa 44,5 percenta hlasov na rozdiel od 49,32 percenta v roku 2011. Podľa odhadov volebných výsledkov získajú liberáli 15,3 percenta hlasov, nasledovaní komunistami s 14,9 percentami hlasov a Spravodlivým Ruskom s 8,1 percentom.

Podľa Ústrednej volebnej komisie obsadí Jednotné Rusko v dolnej komore ruského parlamentu (Štátnej dume) 65 poslaneckých kresiel v jednomandátových volebných obvodoch. Vyplýva to z výsledkov po zrátaní 6,72 percenta odovzdaných hlasov.

Rusi si dnes volili 400 členov parlamentu na ďalších päť rokov. V končiacom parlamente dominovalo Jednotné Rusko s 238 poslancami.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.