< sekcia Zahraničie

Medzinárodná organizácia práce: Vytvorme pracovné miesta pre Sýrčanov

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

K vytvoreniu pracovných miest pre sýrskych utečencov by údajne mohli viesť rozsiahle medzinárodné investície do Jordánskeho kráľovstva.

Ammán 29. januára (TASR) - Generálny riaditeľ Medzinárodnej organizácie práce (ILO) a jordánsky minister práce včera spoločne vyzvali na rozsiahle medzinárodné investície do Jordánskeho kráľovstva, ktoré by viedli k vytvoreniu pracovných miest pre sýrskych utečencov. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Šéf ILO Guy Ryder a jordánsky minister Nidal Katamine hovorili s reportérmi pred budúcotýždňovou výročnou konferenciou o humanitárnej pomoci Sýrii, ktorá sa bude konať v Londýne.

Cieľom konferencie je získať miliardy v podobe humanitárnej pomoci, ktorú potrebuje 4,3 milióna sýrskych utečencov. Väčšina z nich stále žije v susedných krajinách ako je Jordánsko, hoci státisíce utečencov odišli vlani do Európy, aby unikli pred čoraz ťažšími životnými podmienkami v preťažených hostiteľských krajinách.

Ryder povedal, že pomocou hostiteľským krajinám bude medzinárodné spoločenstvo "nielenže konať v duchu solidarity, ale v skutočnosti aj vo vlastnom záujme".

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.