Zahraničie

Z vraždy policajného šéfa po 14 rokoch obžalovali zlodejov áut

TASR, 25. apríla 2012 19:01

Policajného generála Marka Papalu zabili strelou do hlavy, keď v júni 1998 pred svojím domom vystupoval z auta.

Varšava 25. apríla (TASR) - Poľská prokuratúra dnes obžalovala dvoch zlodejov áut z vraždy policajného šéfa, ku ktorej došlo pred 14 rokmi a ktorá sa stala symbolom vlny zločinnosti sprevádzajúcej zmenu režimu v krajine.

Policajného generála Marka Papalu zabili strelou do hlavy, keď v júni 1998 pred svojím domom vystupoval z auta. Väčšina Poliakov predpokladala, že vraždu nariadila zločinecká skupina ako odvetu. Hovorca prokuratúry v Lodži však povedal, že Papalu zabili zlodeji áut počas nevydarenej ozbrojenej lúpeže. "Pokúšali sa ukradnúť auto generála Papalu. Smrtiacu ranu vystrelili počas útoku," povedal na tlačovej konferencii Jaroslaw Szubert.

Dvaja obžalovaní z vraždy a traja ďalší obvinení z účasti na lúpeži mali v čase činu vek od 20 do 30 rokov. Išlo o členov skupiny, ktorá v 90. rokoch vo Varšave a okolí ukradla stovky vozidiel.

Szubert nepovedal, či obžalovaní vedeli, kto Papala je. K objasneniu prípadu prispel jeden z účastníkov lúpeže, ktorý sa vlani stal štátnym svedkom a poskytol podrobnosti.

V roku 2007 americký súd odmietol vydať v Poľsku narodeného chicagského obchodníka, ktorého poľské úrady obvinili, že vraždu Papalu si objednal za 40.000 dolárov.
Zdielať článok na Facebook

Kľúčové slová

Najnovšie články v rubrike

dnes 18:51

Diplomati EÚ hľadajú spoločný názor, či rozšíriť sankcie voči Rusku
Podľa zdrojov z diplomatického prostredia EÚ v Bruseli sa pripravuje rozhodnutie o predĺžení platnosti aktuálnych sankcií voči Rusku o ďalších šesť mesiacov.

sk
dnes 18:40

Svetová výstava Expo 2015 sprísňuje bezpečnosť po parížskych útokoch
Do otvorenia výstavy ostávajú necelé tri mesiace.

sk
dnes 18:22

Výbuch plynu pri detskej nemocnici v Mexiku zabil dvoch,zranil 50 ľudí
Vo vnútri nemocnice sa našlo telo jednej mŕtvej ženy, pričom množstvo ďalších ľudí poranili letiace úlomky skla.

sk

Téma TASR