< sekcia Zahraničie

ZAORÁLEK: ČSSD predstavuje v dnešnom svete istotu

Predseda Českej strany sociálnodemokratickej (ČSSD) Lubomír Zaorálek Foto: TASR/AP

Do volebnej miestnosti v Ostrave dorazil líder sociálnych demokratov s hodinovým oneskorením po termíne, ktorý ohlásil. Meškanie zdôvodnil situáciou na diaľnici D1.

Praha 20. októbra (TASR) - V prvý deň volieb do Poslaneckej snemovne ČR už hlasovali všetci lídri najväčších politických strán. Posledný odovzdal v piatok svoj hlas volebný líder sociálnych demokratov (ČSSD) Lubomír Zaorálek.

Do volebnej miestnosti v Ostrave dorazil s hodinovým oneskorením po termíne, ktorý ohlásil. Meškanie zdôvodnil situáciou na diaľnici D1. ČSSD predstavuje podľa Zaorálka v dnešnom svete istotu, uviedol portál spravodajskej televízie ČT24.

Súčasný šéf českej diplomacie by chcel skoncovať s lacnou prácou. "Práve preto, že sa svet tak mení, tak je teraz veľmi dôležité, čo urobíme. Či sa uspokojíme s lacnou prácou, alebo či si nájdeme živobytie v niečom, čo nás bude skutočne do budúcnosti dobre živiť, pretože to bude znamenať nejaké umenie," zhodnotil Zaorálek.

Predseda TOP 09 Miroslav Kalousek predpovedal, že súčasné voľby do Snemovne môžu byť prelomové. "Budeme rozhodovať o tom, či zostaneme slobodnými občanmi, ktorí sa môžu spoliehať na férový, moderný a právny štát," povedal Kalousek novinárom po tom, ako odvolil v Bechyni.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.