Zahraničie

V Ghane začal fungovať rozvoz zdravotníckych potrieb za pomoci dronov

Distribučná služba plánuje využívať drony na dodávku 148 krvných produktov, liečiv a najmä očkovacích látok proti takým závažným ochoreniam, ako sú žltá zimnica, detská obrna alebo osýpky.

Irán odsúdil mlčanie Washingtonu po masovej poprave v Saudskej Arábii

Saudská Arábia vlani vykonala 149 trestov smrti.

Dánske potravinárske spoločnosti dostali v listoch nebezpečný prášok

Dánske médiá priniesli informáciu, že v listoch bola aj požiadavka na vyplatenie výkupného vo výške 30.000 eur, inak budú výrobky podnikov kontaminované.

Izraelská armáda zbúrala dom palestínskeho útočníka v Predjordánsku

Izrael uviedol, že 19-ročný Umar abú Lajlá smrteľne pobodal vojaka a zastrelil ďalšieho príslušníka, pričom niekoľkých ľudí zranil.

Jeden z útočníkov na Srí Lanke študoval v Británii a Austrálii

Počet obetí útokov na kostoly a hotely medzičasom stúpol na 359, uviedli srílanské úrady.,aktualizované 

Pri výbuchu v blízkosti trhoviska v Sýrii zahynulo 15 ľudí

Počas vojny v Sýrii zahynulo viac ako 370.000 ľudí.

Rúhání: USA musia prestať s nátlakom a ospravedlniť sa

Ceny ropy dosiahli od novembra vrchol v utorok - po tom, čo Washington v pondelok oznámil, že na budúci týždeň prestanú platiť všetky výnimky zo zákazu dovozu iránskej ropy, postihnutej sankciami.

Vláda ponúkne rodinám obetí útoku v meste Christchurch trvalý pobyt

Útoky v Christchurchi sa odohrali 15. marca a ich páchateľom bol 28-ročný Austrálčan Brenton Tarrant.

UMELCI V SLZÁCH: Zomrel známy český herec a dabér

Kepka bol dlhoročným členom hereckého súboru pražského Divadla na Vinohradoch, kde pôsobil v rokoch 1960-2004. Neskôr tam účinkoval ako hosť.

Kim Čong-un pricestoval do Vladivostoku

Kim docestoval v obrnenom vlaku do ruskej hraničnej stanice Chasan, kde ho privítali kvetmi a tradičnými darmi - chlebom a soľou.,aktualizované 

Zlodeji ukradli talianskemu zberateľovi 35 vzácnych saxofónov

Medzi odcudzenými saxofónmi sa nachádzajú aj tie vyrobené v 19. storočí alebo také, ktoré patrili slávnym saxofonistom, napríklad kapelníkovi amerického big bandu Adrianovi Rollinimu.

Povodne v Juhoafrickej republike si vyžiadali 51 obetí

Prezident JAR Cyril Ramaphosa medzitým v reakcii na vzniknutú situáciu vycestoval do najviac postihnutých oblastí na východe krajiny.

V Regensburgu odpálili starú leteckú bombu

Približne 4500 obyvateľov žijúcich pri mieste nálezu, ktoré sa nachádza blízko prístavu, muselo ešte v noci opustiť svoje príbytky.

Japonský premiér sa ospravedlnil obetiam nútených sterilizácií

Počet osôb, ktoré boli na základe danej legislatívy sterilizované, sa odhaduje na 25.000. Z tohto počtu 16.500 ľudí podstúpilo procedúru proti svojej vôli.

USA: O útokoch na Srí Lanke sme nemali vopred žiadne informácie

Srílanská vláda priznala, že dostala varovania pred miestnou extrémistickou skupinou, ktorá hrozila násilím v kostoloch.

OSN: USA a vládne sily zabili v Afganistane viac ľudí ako povstalci

Za prvé tri mesiace roku 2019 boli jednotky medzinárodnej koalície a vládne sily zodpovedné za smrť viac ako 305 civilistov, zatiaľ čo povstalecké akcie si vyžiadali 227 civilných obetí na životoch.

Herasimov: Porošenko bude ideologickým lídrom svojej strany

Herasimov po stretnutí s Porošenkom, členmi frakcie BPP v parlamente a členmi vlády informoval, že kľúčové boli udalosti, ku ktorým došlo už po voľbách.

Ardernová a Macron zvolávajú summit o zastavení zneužívania internetu

Stretnutiu, ktoré sa bude konať 15. mája v Paríži, budú predsedať lídri organizujúcich krajín - novozélandská premiérka Jacinda Ardernová a francúzsky prezident Emmanuel Macron.

Španielsky premiér vylúčil koalíciu socialistov s pravocentristami

Sánchezova socialistická strana vedie v prieskumoch verejnej mienky, ale bude musieť vytvoriť vládnu koalíciu alebo získať podporu od ostatných strán v parlamente, aby socialisti zostali pri moci.