Násilník z Afganistanu sa už po tretí raz ocitol pred súdom v Rakúsku

V procese, ktorého dejiskom je Linz, sa zodpovedá z útoku na matku svojich detí v ubytovni pre žiadateľov o azyl v okrese Freistadt z 1. júla 2017.

Novým vodcom mormónskej cirkvi sa stal kardiochirurg Russell M. Nelson

Nelson sa stal 17. prezidentom mormónov po tom, čo 2. januára zomrel doterajší vodca tejto cirkvi, 90-ročný Thomas S. Monson, ktorý bol vo funkcii od 3. februára 2008.

Rumunsko môže mať čoskoro prvú premiérku v histórii v osobe Dancilovej

Dancilová je považovaná za stúpenkyňu lídra PSD Livia Dragneu, ktorý sa vzhľadom na nečistý trestný register nemôže sám stať predsedom rumunskej vlády.

,aktualizované 

Ruský režisér Serebrennikov zostane ďalšie 3 mesiace v domácom väzení

Serebrennikov je podozrivý zo sprenevery 68 miliónov rubľov (takmer 980.000 eur) z dotácií ministerstva kultúry, ktoré boli v rokoch 2011-2014 vyčlenené na realizáciu umeleckého projektu Platforma.

Erdogan sa vo februári vo Vatikáne stretne s pápežom Františkom

Kancelária tureckého prezidenta doposiaľ návštevu nepotvrdila, avšak pripomenula, že samotný Erdogan pred časom vyjadril chuť pápeža vo Vatikáne navštíviť.

MACRON: Francúzsko nedovolí, aby pri Calais vznikla ďalšia ´Džungľa´

Vyhlásil francúzsky prezident počas návštevy tohto prístavného mesta ležiaceho na severe Francúzska, kde sa zhromažďujú migranti, ktorí sa odtiaľ chcú dostať do Británie.

Teploty v Jakutsku takmer lámu nové rekordy

Jakutsko s takmer miliónom obyvateľov leží 5311 kilometrov východne od Moskvy. Študenti tam bežne chodia do školy, aj keď je 40 pod nulou. Tentoraz však úrady školy zatvorili, a to v celej republike.

V Kosove vypísali odmenu 10.000 eur usilujúc sa o objasnenie atentátu

Na Ivanoviča spáchali v utorok ráno atentát pred sídlom jeho strany v Kosovskej Mitrovici. Šesťdesiatštyriročný politik zomrel na následky ťažkých zranení počas prevozu do nemocnice.

Českí poslanci nevyslovili dôveru Babišovej vláde

Za dôveru vláde hlasovalo 78 poslancov, proti ich bolo 117. Šesť poslancov bolo neprítomných.

,aktualizované 

Švédom začnú opäť rozosielať návod, ako sa zachovať vo vojne

Brožúra pod názvom Ak príde vojna vyšla prvýkrát už počas druhej svetovej vojny.

Rada Európy napomína Maltu ohľadom násilia na ženách a potratom

Komisár Rady Európy pre ľudské práva Nils Muižnieks zaslal v utorok list maltskému premiérovi Josephovi Muscatovi, v ktorom nalieha na jeho vládu.

Á. Vadaiová: Treba zariadiť, aby Ukrajinci nedostali maďarské dôchodky

Podľa podpredsedníčky opozičnej strany Demokratická koalícia Orbán v roku 2010 využil dohodu na importovanie voličov strany Fidesz z ukrajinskej maďarskej menšiny za státisícové dôchodky.

V dôsledku hromadnej nehody je zablokovaná D1 v smere na Prahu

Ďalšia nehoda na D1 sa stala na 100. kilometri pri Větrnom Jeníkove v oboch smeroch, havarovalo tam približne 30 áut vrátane desiatich kamiónov.

Dánskeho vynálezcu Madsena obvinili zo zavraždenia novinárky v ponorke

Vyšetrovatelia nedokázali určiť, ako Wallová prišla o život, mohla však byť usmrtená podrezaním hrdla alebo uškrtením, informovala agentúra DPA.

Japonská televízia odvysielala falošný poplach o raketovom útoku KĽDR

Nepravdivá správa prišla len pár dní po tom, ako sa podobný incident odohral na Havaji.

Pápež pricestoval do Čile: Stretol sa s protestmi, nadšením aj skepsou

V Čile v súčasnosti vládne aj hnev nad Františkovým rozhodnutím z roku 2015 vymenovať biskupa, ktorý mal blízko k čilskému najznámejšiemu pedofilnému kňazovi Fernandovi Karadimovi.

,aktualizované 

Pápež prosil v Čile za odpustenie v prípade kňazov zneužívajúcich deti

František povedal, že cítil povinnosť vyjadriť svoju bolesť a hanbu nad nenapraviteľnou škodou, ktorú niektorí členovia cirkvi spôsobili deťom.

Rumunský prezident vymenoval za dočasného premiéra Mihaia Fifora

Rumunsko čaká zostavovanie novej vlády už tretíkrát od parlamentných volieb z decembra 2016, keď získali najviac hlasov Dragneovi sociálni demokrati.

V Londýne otvorili Trumpom kritizované nové sídlo veľvyslanectva USA

Ambasáda začala poskytovať svoje služby verejnosti už zo svojich nových priestorov situovaných v bývalej londýnskej priemyselnej štvrti Nine Elms.

Bangladéš a Mjanmarsko chcú ukončiť repatráciu Rohingov do 2 rokov

Od konca augusta ušlo pred násilnosťami v Jakchainskom štáte do susedného Bangladéša približne 655.000 mjanmarských Rohingov. V Bangladéši ich pritom do augustového exodu žilo už vyše 300.000.