Zahraničie

Lekári bez hraníc zastavili humanitárnu činnosť na severovýchode Sýrie

Humanitárna organizácia pôsobila v mestách a táboroch vrátane Ajn Ísá, al-Hawl, Tal Tamr a Rakky.

Vyčíňanie Sýrčana na nákladiaku podľa polície nebolo terorizmom

Sýrčan vo veku 32 rokov sa údajne minulý pondelok (7. 10.) zmocnil nákladného auta a uprostred mesta Limburg an der Lahn vrazil na križovatke bez spomalenia do viacerých ďalších vozidiel.

Ministri obrany Ruska a USA diskutovali o situácii v Sýrii

Ruský rezort obrany v utorok oznámil, že príslušníci ruskej vojenskej polície boli nasadení v oblasti medzi postupujúcou tureckou armádou a jednotkami sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Princ William a vojvodkyňa Catherine navštívili pakistanského premiéra

Williama a Catherine si v hlavnom meste Islamabad prezreli školu a zavítali aj do neďalekého národného parku Margalla Hills.

VIDEO: ZRÚTILA SA POSCHODOVÁ BUDOVA: Hlásia mŕtveho a 9 nezvestných

Veliteľ miestneho hasičského zboru Cleyton Bezerra informoval, že nezvestných je deväť osôb, nebolo však jasné, či sú zasypané, alebo sa len zatiaľ nedokázali skontaktovať s príbuznými a priateľmi.,aktualizované 

Ruský súd potvrdil 14-ročné tresty pre Ukrajincov za plánovanú sabotáž

Dudka, Bessarabov a tretí Ukrajinec - Dmytro Štyblykov - boli zatknutí na Kryme v novembri 2016 a obvinení z pokusu o sabotáž.

Turecko neukončí ofenzívu v Sýrii ani napriek medzinárodnému odporu

Americký minister obrany Mark Esper v pondelok avizoval, že členské krajiny NATO požiada, aby Turecko za jeho inváziu do Sýrie potrestali.

Švédsko zastavilo vývoz vojenského vybavenia do Turecka

K nebojovému materiálu patria napríklad elektronické zariadenia, pancierové a ochranné vybavenie a softvér, uviedol ISP. Bojový materiál dodaný už skôr tvorili výlučne výbušniny.

Sturgeonová: Referendum o nezávislosti Škótska musí byť na budúci rok

Líderka Škótskej národnej strany už v apríli oznámila, že ak Británia vystúpi z EÚ, jej cieľom bude do dvoch rokov usporiadať druhé referendum o nezávislosti.

Britská kráľovná si pripomenula 750. výročie Westminsterského opátstva

Panovníčku v centrálnej časti Londýna sprevádzala vojvodkyňa z Cornwallu Camilla, manželka princa Charlesa - kráľovninho najstaršieho syna a priameho dediča trónu.

Orbán musí okrem Várhelyiho nominovať do Európskej komisie aj ženu

Pôvodného kandidáta Maďarska na eurokomisára Lászlóa Trócsányiho 30. septembra definitívne odmietol Výbor Európskeho parlamentu pre právne záležitosti (JURI).

Plán na stiahnutie ťažkých zbraní na Ukrajine zostal v mŕtvom bode

Zástupcovia separatistov, Ukrajiny a Ruska v kontaktnej skupine nenašli na utorňajšom kole rozhovorov v bieloruskej metropole Minsk spoločnú reč.

Hunter Biden pripustil chybu v úsudku, trestnú činnosť poprel

D. Trump v tejto súvislosti ešte v júli žiadal počas telefonického rozhovoru ukrajinského prezidenta o vyšetrovanie H. Bidena aj jeho otca, ktorý je jedným z kandidátov na post amerického prezidenta.

Európsky parlament zakázal Puigdemontovi vstup do svojho sídla

Sudca španielskeho Najvyššieho súdu v pondelok vydal nový medzinárodný zatykač na bývalého katalánskeho premiéra pre podozrenie z organizácie vyhlásenia nezávislosti Katalánska v októbri 2017.

V súvislosti s predvianočným útokom v Štrasburgu zatkli 2 osoby

Vyšetrovatelia dúfajú, že od zatknutých osôb získajú informácie týkajúce sa radikalizácie islamistického útočníka Chérifa Chekatta.

V Nigérii zachraňovali chlapcov zo školy, kde boli zneužívaní

V zariadení v meste Daura, vedenom islamským učiteľom, bolo v neľudských podmienkach zadržiavaných vyše 300 detí.

Johnson je vraj blízko k brexitovej dohode

Návrh dohody by mohol byť zverejnený v stredu ráno, uviedli vysokopostavené zdroje z Británie a EÚ pre Guardian.

Novú rumunskú vládu má zostaviť líder opozičnej PNL

Dancilaová o svoje politické prežitie bojuje od augusta, keď jej Sociálnodemokratická strana (PSD) prišla o podporu svojho koaličného partnera.

OSN: Počas volieb v Afganistane zabili alebo zranili stovky ľudí

V samotný deň prvého kola volieb - 28. septembra - bolo výsledkom násilností 28 usmrtených a 249 zranených civilistov. Viac než tretinu obetí tvorili deti.