Zahraničie

Hekeri ukradli z bulharskej finančnej správy údaje o miliónoch ľudí

Prípad vyšetrujú osobitné tímy boja proti počítačovej kriminalite a premiér Bojko Borisov zvolal zasadnutie rady pre národnú bezpečnosť.

ZÁZNAM Z EP:Stane sa Ursula von der Leyenová šéfkou Európskej komisie?

Sledujte záznam.,aktualizované 

Pakistanskí novinári vstúpili do celoštátneho štrajku proti cenzúre

Novinári a obhajcovia slobody tlače tvrdia, že pakistanská armáda tlačí na médiá, aby zo svojho pokrývania odstránila kritiku.

Muži obvinení z vraždy maltskej novinárky boli formálne obžalovaní

Caruanová-Galiziová (53) bývala jedným z najznámejších novinárov na Malte, pričom pravidelne písala články o podozreniach z korupcie v tejto stredomorskej krajine.

Karlov most v Prahe posprejovali dvaja cudzinci

Dvojicu cudzincov vo veku 23 a 30 rokov sprejujúcich nápis na kultúrnu pamiatku si všimol jeden z miestnych, ktorý privolal políciu a tí sprejerov zadržali.

Salvini nariadil vypracovať správy o stave rómskeho obyvateľstva

Rómovia, Sintovia a Camminantovia sú etnickými skupinami, ktoré žijú kočovným spôsobom života a v Európe sú už celé stáročia.

Belgickí Zelení upozornili na jadrové hlavice na území Belgicka

Dokument, na ktorý sa strany zelených odvolávajú, je návrh správy Výboru pre obranu a bezpečnosť NATO, ktorý sa konal počas tohoročného jarného zasadnutia Parlamentného zhromaždenia NATO v Bratislave.

Zákon o štátnom jazyku vstúpil na Ukrajine do platnosti

Ukrajinčina je materinským jazykom pre zhruba 67 percent z takmer 45-miliónovej populácie krajiny, zatiaľ čo ruština je materským jazykom pre temer 30 percent obyvateľstva krajiny.

Nórska polícia zadržala kurdského mullu Krekara

Mulla Krekar, vlastným menom Nadžumuddín Ahmad Faradž, žije od roku 1991 v Nórsku ako utečenec. Jeho manželka a deti majú nórske občianstvo.

PANIKA NA FESTIVALE: Museli evakuovať 10 000 ľudí

Podľa vyhlásenia chorvátskej polície požiar vypukol v borovicových lesoch v blízkosti barov a klubov na pláži Zrče, kde sa konal hiphopový festival Fresh Island. ,aktualizované 

Iránsky diplomat Zaríf pripustil rokovania o balistickom programe

Zaríf v New Yorku uviedol, že Saudská Arábia vyčlenila vlani na nákup zbraní 67 miliárd dolárov a Spojené arabské emiráty 22 miliárd dolárov, pričom mnohé z nakúpených boli americkej výroby.

Von der Leyenová v prejave hovorila o klíme, migrácii či násilí

Von der Leyenová vo svojom príhovore nevylúčila ďalší odklad brexitu. Uviedla, že predĺženie lehoty na vystúpenie Británie z EÚ by bolo možné, ak by sa na to našli dobré dôvody.,aktualizované 

V 61 departementoch Francúzska sú veľké problémy so suchom

Najväčšie sucho panuje v 21 departementoch. Úrady tam vyhlásili krízový stav a zákaz používať vodu na neprioritné účely.

KĽDR: Manévre Južnej Kórey a USA môžu ovplyvniť jadrové rokovania

Americký prezident Trump si začiatkom júla v demilitarizovanej zóne na medzikórejskej hranici podal ruku so severokórejským vodcom Kim Čong-unom.

Irán potvrdil zadržanie francúzskej vedkyne, dôvod neoznámil

Fariba Adelkhahová je známou antropologičkou a riaditeľkou výskumu Centra medzinárodných štúdií v inštitúte Sciences Po.

Ľudia protestovali proti guvernérovi po úniku obscénneho četu

Protesty sa konali už tretí deň v portorickej metropole San Juan. Polícia použila proti demonštrantom slzotvorný plyn.

Na neriešené prípady domáceho násilia upozorňujú Rusky aj ESĽP

Podľa odborníkov približne 60-70 percent žien príslušným orgánom ani neoznamuje, že sa stali obeťami domáceho násilia.

Počet obyvateľov Nemecka sa v roku 2018 zvýšil o 400.000

Za nárast počtu obyvateľov Nemecka môžu najmä cudzinci - v roku 2018 pochádzalo totiž až 87 percent prisťahovalcov zo zahraničia.

Ardernová rozhodne nesúhlasí s Trumpovými názormi na kongresmanky

Trumpa za jeho xenofóbne vyjadrenia odsúdili v pondelok dosluhujúca britská premiérka Theresa Mayová i predseda kanadskej vlády Justin Trudeau.

Na Filipínach začne platiť nový zákon trestajúci sexuálne obťažovanie

Pokuty najmenej 200 dolárov či zatknutie budú hroziť za rozličné prejavy pohlavného obťažovania vo verejných priestoroch, ako napríklad na školách či pracoviskách.