Zahraničie

Havária rýchlovlaku: Počet obetí stúpol na 9, zranených je 47 ľudí

Na mieste zasahovali záchranári za pomoci pátracích psov, ktorí vyslobodzovali cestujúcich z poškodených vozňov a trosiek zrútenej lávky. Predpokladá sa, že všetkých ľudí z vlaku už vytiahli.

Švédsky parlament schválil prísnejší protifajčiarsky zákon

Zákon podporilo 142 poslancov, proti bolo 120 zákonodarcov. Nová legislatívna úprava vstúpi do platnosti 1. júla 2019.

Streľba neďaleko židovskej osady si vyžiadala dvoch mŕtvych

Očití svedkovia incidentu uviedli, že páchateľom bol neznámy muž, ktorý vystúpil z auta a začal strieľať. Následne z miesta činu ušiel.

Vo Švédsku zadržali muža podozrivého z prípravy teroristického útoku

Tajná služba uviedla, že vo štvrtok došlo na západe Švédska k viacerým raziám, v dôsledku ktorých bolo niekoľko ľudí predvedených na výsluch.

Ruska obvinená v USA zo špionáže sa chce priznať

Na základe priznania viny pred súdom jej môže hroziť do pol roka väzenia a následná deportácia do Ruska.

Čína potvrdila, že zadržiava dvoch Kanaďanov

Hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Lu Kchang dodal, že proti obom Kanaďanom boli použité donucovacie prostriedky v súlade so zákonom.

Nemecké združenie BDI vyzvalo Britániu, aby schválila dohodu o brexite

BDI už začiatkom týždňa upozornilo, že odklad hlasovania o brexite v britskom parlamente na január budúceho roka zvýšil neistotu podnikov.

Polícia demonštrantov z Kossuthovho námestia po polnoci vytlačila

Agresívnejší demonštranti provokovali policajtov a hádzali na nich vajíčka, fľaše a rôzne iné predmety, ale aj pyrotechnické prostriedky.

Orbán napísal list Macronovi: Teroristi útočia na kresťanskú kultúru

Som presvedčený, že páchatelia si vzali na mušku nielen Francúzsko a Francúzov, ale aj európsku a kresťanskú kultúru, ktorá spája náš kontinent, napísal Orbán v liste.

Francúzska vláda nezakáže sobotňajší protest žltých viest

Protesty a blokády ciest vo Francúzsku sa začali 17. novembra, keď ľudia oblečení do reflexných žltých viest demonštrovali proti rastúcim cenám pohonných hmôt.

Havária rýchlovlaku pri Ankare si vyžiadala najmenej siedmich mŕtvych

Vlak vrazil do nadjazdu na železničnej stanici pri metropole Ankara a dva vozne súpravy sa prevrátili.,aktualizované 

Páchateľ utorkového útoku v Štrasburgu je stále na úteku

Výsledkom streľby v centre Štrasburgu sú dvaja mŕtvi, jedna osoba v stave mozgovej smrti a 12 zranených, ktorí sú hospitalizovaní v rôznych mestských nemocniciach.

Izraelské bezpečnostné sily zastrelili dvoch podozrivých Palestínčanov

Palestínčana podozrivého z útoku, ktorého izraelské úrady identifikovali ako Saláha Umara Barghútiho, sa príslušníci bezpečnostných síl pokúsili zadržať.

Zomrel demonštrant z hnutia žltých viest. Zrazil ho kamión

K nehode došlo na kruhovom objazde neďaleko výjazdu z diaľnice v meste Avignon.

Turecko si založilo vlastnú vesmírnu agentúru

Príslušný dekrét prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana bol vo štvrtok zverejnený v oficiálnom vestníku. Nová agentúra má mať administratívnu autonómiu a vlastný rozpočet.

Summit EÚ sa zameria na rozpočet, brexit, zahraničné vzťahy a klímu

Summit by mal začať o 16.00 h miestneho času tradičným otváracím prejavom predsedu EP Tajaniho. Po ňom vystúpi rakúsky kancelár Kurz, ktorého krajina končí polročné rotujúce predsedníctvo v Rade EÚ.

Ruské bombardéry uskutočnili desaťhodinový cvičný let nad Karibikom

Bombardéry, ktoré sú schopné niesť konvenčné i jadrové zbrane, prileteli v pondelok na letisko Maiquetía pri venezuelskom hlavnom meste Caracas.

Maďarská polícia zasiahla pred parlamentom slzotvorným plynom

Protestujúci, ktorí do ulíc vyšli po schválení ostro kritizovanej novely zákonníka práce, takmer naplnili Kossuthovo námestie a tlačili sa na policajný kordón chrániaci budovu zákonodarného zboru. ,aktualizované 

Egyptského blogéra po takmer siedmich mesiacoch prepustili z väzenia

Abbása zadržala polícia v máji na predmestí Káhiry a následne ho vypočúvala v súvislosti s údajným napomáhaním teroristickej skupine pri dosahovaní jej cieľov a šírením falošných správ.

Europarlament ocenil reformy na Ukrajine, odsúdil výstavbu plynovodu

Nelegislatívne uznesenie, za ktoré hlasovalo 433 poslancov, 105 bolo proti a 30 sa zdržalo, hodnotí uplatňovanie asociačnej dohody EÚ s Ukrajinou vo svetle najnovšieho vývoja v tejto krajine.