Zahraničie

Pozrite sa, ako vyzerá vojak, ktorý postrieľal afganských civilistov

Na svete je identita vojaka, ktorý je zodpovedný za masakru v Afganistane. Robert Bales zastrelil 16 afganských civilistov.

Zakladateľ webovej stránky WikiLeaks chce kandidovať do senátu

Štyridsaťročný Assange je v súčasnosti v domácom väzení vo Veľkej Británii a bojuje proti svojmu vydaniu do Švédska.

Keňa: Prezidentské a parlamentné voľby budú v marci 2013

Voľby v tejto východoafrickej krajine budú pod intenzívnym dohľadom, pretože pôjde o prvé voľby uskutočnené na základe novej kenskej ústavy, pripomína tlačová agentúra Reuters.

Po Iráncoch z kauzy útoku proti izraelským diplomatom pátra i Interpol

Hovorca indického ministerstva zahraničných vecí zdôraznil, že vyšetrovanie stále prebieha a doteraz sa neurobili žiadne závery. Všetci traja hľadaní Iránci majú zhruba 30 rokov.

Pri dvoch explóziách v Damasku zahynulo niekoľko ľudí

Rok po vypuknutí povstania v Sýrii sa boj proti sýrskemu prezidentovi Bašárovi Asadovi mení na vznikajúcu občiansku vojnu.

Pápež uvažuje, že sa stretne s Fidelom Castrom, keď príde na Kubu

Fidel Castro hostil pápeža Jána Pavla II. počas jeho historickej návštevy na Kube v roku 1998, ale v uplynulých mesiacoch sa už iba zriedkavo objavil na verejnosti.

Ruský opozičný vodca Sergej Udaľcova je voľný, súd ho prepustil

Pri organizácii masových protestov v Moskve proti vláde Vladimira Putina, ktorý 4. marca vyhral prezidentské voľby, zohral Udaľcov kľúčovú rolu.

Georgea Clooneyho po incidente pri sudánskom veľvyslanectve prepustili

Herec pripomenul, že je naozaj najvyšší čas riešiť situáciu v Sudáne a vyjadril nádej, že hladujúci ľudia v tejto africkej krajine dostanú potraviny a pomoc ešte pred príchodom obdobia dažďov.

,aktualizované 

Apple uviedol na trhu novú verziu iPadu

Okrem USA si ho dnes mohli kúpiť záujemcovia v Kanade či Austrálii, ale aj v niektorých štátoch západnej Európy a Ázie.

Smútok v Belgicku, krajina sa lúčila s obeťami havárie minútou ticha

Podľa výzvy ministerstva vnútra sa život v Belgicku zastaví dnes doobeda o 11.00 hodine, keď sa rozozvučia kostolné zvony.

,aktualizované 

Karel Schwarzenberg informácie o demisii nepotvrdil

Dôvodom na odchod šéfa diplomacie by mal byť podľa jedného z jeho priateľov, fakt, že sa Česká republika nepripojila k fiškálnej zmluve Európskej únie.

Žralok napadol muža pri pobreží Floridy, zahryzol mu do ruky

V stredu v okrese Volusia žralok pohrýzol tínedžera a mladé dievča. Začiatkom mesiaca žralok vyčíňal i pri pobreží v okrese Brevard, kde pohrýzol jedného muža.

Redaktor ČT Karel Vovesný údajne spáchal samovraždu, skočil z mosta

Hovorkyňa plzenskej polície Simona Čejková uviedla, že všetko nasvedčuje dobrovoľnému odchodu zo sveta a dodala, že sa našiel list na rozlúčku.

Za masakrom civilistov v Afganistane stál údajne opitý vojak

Vojak mal v osudnú noc, keď zastrelil 16 dedinčanov, piť alkohol. Okrem toho mal byť vystavený stresu v súvislosti so svojím už štvrtým nasadením do bojovej misie a problémom s manželkou.

,aktualizované 

Turecko vyzvalo svojich občanov, aby opustili Sýriu

Ministerstvo zahraničných vecí v Ankare oznámilo, že od 22. marca ukončí v Sýrii poskytovanie niektorých konzulárnych služieb.

Nemecko sa pripravuje na voľbu nového spolkového prezidenta

Christian Wulff predčasne odstúpil z prezidentského postu 17. februára pre obvinenia z korupcie, miinulý týždeň sa rozlúčil so svojou funkciou s oficiálnymi vojenskými poctami.

Zrútil sa vrtuľník NATO, zahynulo 12 tureckých vojakov

Afganské ministerstvo vnútra podľa agentúry AP oznámilo, že v troskách domu zahynuli dve dievčatá, zranenia utrpelo ďalšie dieťa a jedna žena.

,aktualizované 

Moldavsko má po dvoch rokoch prezidenta, je ním Nicolae Timofti

Podľa moldavskej ústavy hlava štátu vymenúva premiéra schvaľovaného parlamentom. Posledný zvolený prezident, vodca komunistov Vladimir Voronin, odstúpil v septembri 2009.

Lotyši vzdali hold legionárom, ktorí bojovali proti sovietskej armáde

V rámci každoročne pripomínaného Dňa légií sa v centre Rigy konala spomienková bohoslužba a pietny akt kladenia vencov.

Po nezvestnom nórskom vojenskom lietadle stále pátrajú

Lietadlo typu C-130 smerovalo z mestečka Evenes v severnom Nórsku do švédskeho mesta Kiruna, kde malo vyzdvihnúť posádku, uviedli nórske ozbrojené sily.