Zahraničie

V Srbsku budú 6. mája parlamentné voľby

Tadičova Demokratická strana (DS), ktorá vládne v koalícii s niekoľkými malými stranami, zaostáva v prieskumoch verejnej mienky za opozičnou Srbskou pokrokovou stranou (SNS) Tomislava Nikoliča.

Podozrivého vlakového dispečera má sledovať psychiater, rozhodol súd

Dispečera Andrzeja N. po havárii hospitalizovali na následky šoku na psychiatrii. Podľa lekárov zatiaľ nie je schopný odpovedať na otázky vyšetrovateľov.

Romney sa pokúsi o víťazstvo v primárkach v Alabame a v Mississippi

Romney čelí na juhu Spojených štátov silným výzvam rivalov - Ricka Santoruma a Newta Gingricha, ktorí sa budú snažiť presadiť.

OSN: V Sýrii utieklo pred násilím 230.000 ľudí

Koordinátor UNHCR pre Sýriu Panos Mumtsis uviedol, že 30.000 obyvateľov utieklo do Turecka, Libanonu a Jordánska, a "stovky ľudí denne prechádzajú do susedných krajín".

Bangladéš: Po potopení sa trajektu je nezvestných 200 ľudí

Záchranári našli v trupe potopenej lode štyri telá. Miestni obyvatelia políciu informovali, že približne 40 ľuďom sa podarilo doplávať na breh.,aktualizované 

Témami rokovaní Obamu a Camerona budú Afganistan, Irán a Sýria

Cameronovej návšteve USA dominujú aktuálne výzvy zahraničnej politiky, pričom sa obaja lídri budú snažiť načrtnúť do väčších podrobností odsun zahraničných jednotiek z Afganistanu.

Za útokom na bruselskú mešitu sú možno spory medzi šiitmi a sunnitmi

Podľa očitých svedkov muž, ktorý sa ničím neodlišoval od ostatných veriacich, vošiel do mešity s akýmsi vrecom na chrbte. ,aktualizované 

Jobbik chce dobré vzťahy so SR a s Rumunskom

Jobbik chce dobré vzťahy, no nechce sa podľa predsedu vzdať presadzovania záujmov zahraničných Maďarov.,aktualizované 

Vojaci kladú na hraniciach s Libanonom a Tureckom míny, tvrdí HRW

Správa je podľa organizácie založená na výpovediach svedkov a sýrskych odmínovačov.

Bývalého vojaka odsúdili na 6060 rokov väzenia za masaker z roku 1982

Výška trestu je symbolická, keďže podľa guatemalských zákonov môže odsúdenec vo väzení stráviť maximálne 50 rokov.,aktualizované 

Taliban pohrozil stínaním hláv amerických vojakov

"Islamský emirát (Afganistanu) znovu varuje americké zvieratá, že mudžáhidi sa im pomstia a s pomocou Alaha budú zabíjať a stínať ich sadistických vraždiacich vojakov," uvádza hovorca Talibanu

Marine Le Penová získala podpisy na podporu svojej kandidatúry

"Mám svojich 500 podpisov a preto budem kandidátkou v prezidentských voľbách," uviedla dnes Le Penová pre agentúru Reuters. Konečný termín na predloženie podpisov bol 16. marec.

Zabitie 16 dedinčanov americkým vojakom vyvolalo prvú demonštráciu

Situácia po masakre v afgánskej dedine začína vrcholiť. Študenti začali organizovať prvé demonštrácie proti americkému vojakovi, ktorý cez víkend v amoku zastrelil 16 civilistov.

Sarkozy poprel tvrdenia, že prijal peniaze od Kaddáfího

"Ak by to (Kaddáfí) financoval, potom by som sa mu veľmi neodvďačil," povedal zjavne nahnevaný Sarkozy televízii TF1 a reportérku obvinil, že robí hovorkyňu Kaddáfího synovi.

Egypt sprostredkoval prímerie medzi Izraelom a militantmi z pásma Gazy

Egyptský zdroj uviedol, že po niekoľkých hodinách rokovaní Palestínčania súhlasili s tým, že prestanú odpaľovať rakety na juhoizraelské mestá a Izrael zastaví letecké útoky na militantov.

Taliansko bude pátrať po telách nezvestných z lode Concordia s robotom

Výletná loď stroskotala 13. januára na útesoch pri toskánskom ostrove Giglio, nabrala vodu a prevrátila sa.

Podpaľačský útok na mešitu v Anderlechte neprežil miestny imám

Podľa vyhlásenia bruselskej polície, už sa podarilo zadržať mladého muža, ktorý je podozrivý zo spáchania vražedného útoku na mešitu na ulici Docteur Meersman.

Obama odmietol prirovnanie streľby v Afganistane k vietnamskej masakre

Vyhlásil však, že incident poukázal na potrebu zintenzívniť úsilie a odovzdať zodpovednosť za bezpečnosť Afganistanu miestnym bezpečnostným zložkám, aby sa mohli americkí vojaci vrátiť domov.

Sarkozy v prieskume takmer dostihol svojho vyzývateľa Hollanda

Dnešný prieskum však tiež ukázal, že v druhom kole volieb 6. mája by Hollande porazil Sarkozyho o celých desať percent. Prezidentské voľby vo Francúzsku sa uskutočnia 22. apríla.

Prezident Morales žiada súhlas s legalizáciou žuvania kokových listov

Zároveň vyzval rozvinuté krajiny, aby mu poskytli vrtuľníky a lietadlá na boj proti ilegálnym plantážam koky spracúvanej na kokaín.