< sekcia SEKCIA: Zdravie

S príchodom jesene pribúda počet ošetrovaní členov rodiny

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Denisa Horváthová

Priemerne v minulom roku poberalo ošetrovné 13.164 poistencov za mesiac, pričom priemerná výška dávky bola 94,25 eura.

Bratislava 14. septembra (TASR) - V jesenných mesiacoch sa pravidelne zvyšuje počet ľudí, ktorí poberajú nemocenskú dávku ošetrovné. V júli 2017 poberalo dávku ošetrovné od Sociálnej poisťovne 8888 osôb a v auguste toho istého roka 9416 osôb, avšak v októbri 2017 to bolo už 15.342 osôb.

Priemerne v minulom roku poberalo ošetrovné 13.164 poistencov za mesiac, pričom priemerná výška dávky bola 94,25 eura. V prvom polroku tohto roka bol priemerný mesačný počet poberateľov dávky vyšší, a to až 15.304 osôb, pričom narástla aj priemerná výška dávky na 100,18 eura.

"Ošetrovné je nemocenská dávka, ktorá sa po splnení stanovených podmienok poskytuje poistencovi, u ktorého vznikla potreba celodenného ošetrovania chorého dieťaťa, chorého manžela, chorej manželky, chorého rodiča alebo chorého rodiča manžela, resp. manželky," spresnil hovorca poisťovne Peter Višváder.

Ako ďalej uviedol, poskytuje sa najviac desať dní aj z dôvodu osobnej a celodennej starostlivosti o zdravé dieťa do desiatich rokov jeho veku napríklad vtedy, ak školské zariadenie alebo škola, ktorú dieťa navštevuje, bola uzavretá alebo v nej bola vyhlásená karanténa.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.