Zdravie

V Univerzitnej nemocnici Bratislava sa pokazili CT prístroje

TASR, 9. augusta 2017 15:55

UNB plánuje v krátkom čase komplexnú obnovu CT prístrojov prostredníctvom centrálneho obstarávania, ktoré zrealizovalo ministerstvo.

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavol Ďurčo
Bratislava 9. augusta (TASR) - Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB), ktorá je najväčšou na Slovensku, má problém s pokazenými CT prístrojmi. "Na opravách sa intenzívne pracuje," uviedla hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová. O situácii ako prvá informovala televízia Markíza.

CT prístroj v ružinovskej nemocnici má byť podľa informácií TASR pokazený už dlhšie, v nemocnici na Kramároch sa mal pokaziť tento týždeň. "Pacienti majú vyšetrenia na CT prístrojoch zabezpečené v ostatných nemocniciach univerzitnej nemocnice, a to v Starom Meste a v Petržalke na Antolskej," povedala Eliášová.

V prípade potreby podľa jej slov možno vyšetrenie pacientov zabezpečiť aj v ostatných zdravotníckych zariadeniach – ako sú napríklad špecializované ústavy Národného onkologického ústavu, Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb, Onkologického ústavu sv. Alžbety či zdravotnícke zariadenia Nemocnica sv. Michala či Nemocnica s poliklinikou Milosrdní bratia.

UNB plánuje v krátkom čase komplexnú obnovu CT prístrojov prostredníctvom centrálneho obstarávania, ktoré zrealizovalo ministerstvo. "Predpokladáme, že nové CT prístroje bude mať nemocnica k dispozícii už na jeseň tohto roku," doplnila Eliášová.

Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

včera 16:00

FOTO: Pozor na tento nebezpečný výživový doplnok, obsahuje olovo
Uvedený výrobok sa predáva i v Slovenskej republike.

sk
včera 14:03

Gynekológovia v Nemocnici Košice-Šaca majú nový ultrazvukový prístroj
Slúžiť bude lekárom na pôrodníckej sále, na jednotke intenzívnej starostlivosti pri lôžku pacientok, ale aj pri gynekologických operáciách na operačnej sále.

sk
včera 9:14

Ťažká taška môže školákovi uškodiť
Žiak prvého a druhého ročníka by nemal mať aktovku ťažšiu ako 2,5 kilogramu, tretieho a štvrtého ročníka viac ako 3,5 kilogramu.

sk

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac