Žilinský kraj

Producent telekomunikačných zariadení ruší vlastnú výrobu

Izraelský producent telekomunikačných zariadení Ceragon Networks pripravuje zrušenie výrobných kapacít vo svojom závode v Liptovskom Hrádku s približne 120 zamestnancami.

Muž dobodal exmanželku. Za predchádzajúce vyhrážky trest nedostal

Na martinskom sídlisku Ľadoveň si v utorok siahol strelnou zbraňou na život 58-ročný muž, ktorý predtým nožom napadol a ťažko zranil svoju bývalú manželku.

Martinčan ťažko zranil exmanželku. Potom sa zastrelil

K nešťastiu došlo na martinskom sídlisku Ľadoveň dnes popoludní.

Priotrávených ľudí vyslobodili zo zamknutého domu v Turzovke

Zdravotným záchranárom sa za účinnej asistencie policajtov a hasičov podarilo včera večer zachrániť životy priotrávených obyvateľov z vnútra uzamknutého rodinného domu v kysuckom meste Turzovka.

Oravčania si zvyknú v Poľsku natankovať plnú nádrž lacnejšie

Motorizovaní obyvatelia oravského regiónu si zvyknú natankovať doplna nádrže svojich áut počas návštev susedného Poľska, ale nejazdia tam výhradne iba za lacnejšími pohonnými hmotami.

Bratislavčan zahynul v Malej Fatre, po šmyku padal žľabom sto metrov

Záchranári telo transportovali pomocou saní a lanovej techniky dole Oštiepkovou muldou až do Vrátnej doliny.

V Tatrách je mierne a vo Fatrách malé lavínové nebezpečenstvo

Uvoľnenie lavín naďalej reálne hrozí predovšetkým pri veľkom dodatočnom zaťažení snehovej pokrývky extrémne strmých južne a východne svahov.

SHMÚ: Na horách pretrváva riziko silného, nárazového vetra

Meteorológovia upozorňujú, že vietor môže na horách dosiahnuť v nárazoch 20 až 26 metrov za sekundu.

Turčianske Teplice vystupujú z Únie miest Slovenska

Bol schválený návrh na vystúpenie mesta z Únie miest Slovenska a vstúpenie do Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS), ako aj do Združenia miest a obcí Turca.

Po nehode pri Strečne letecky previezli ťažko ranenú ženu do nemocnice

Na mieste nehody zasahovali dve posádky rýchlej lekárskej pomoci aj policajti, ktorí zabezpečili cestu pre pristátie vrtuľníka.

ORAVSKÁ LESNÁ:Starosta chce rozvíjať cestovný ruch a dobudovať vodovod

Nový starosta obce Oravská Lesná v Námestovskom okrese Marek Majdiš (NEKA) sa chce zamerať predovšetkým na rozvoj cestovného ruchu, dobudovanie vodovodnej siete.

Po zrážke troch áut a kamióna je cesta I/18 uzavretá v oboch smeroch

Pri nehode troch osobných áut a kamióna na ceste I/18 v katastri Strečna (okres Žilina) sa dnes zranili štyria ľudia. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Ortuť rozliatu v Bytči na viacerých miestach zlikvidovali hasiči

Ortuť, ktorú našli vo štvrtok rozliatu na viacerých miestach v Bytči, zlikvidovali hasiči z Bytče a Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline.

Bývalého dopravného policajta obvinili za ponechávanie si pokút

Vyšetrovateľ Inšpekcie Ministerstva vnútra obvinil bývalého dopravného policajta Libora Ch., ktorý pôsobil v okrese Liptovský Mikuláš, z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Horný Liptov má novú neurologickú jednotku intenzívnej starostlivosti

Vybavenie neurologického oddelenia Liptovskej nemocnice s poliklinikou MUDr. Stodolu sa po minuloročnom presťahovaní do chirurgického pavilónu aktuálne rozrástlo o novovybudovanú špecializovanú JIS

Lyžiarske stredisko priamo na sídlisku v Mikuláši je opäť v prevádzke

Po niekoľkoročnej odmlke je už druhú zimu opätovne v sezónnej prevádzke lyžiarske stredisko na upravenom svahu v bezprostrednej blízkosti najväčšieho liptovskomikulášskeho sídliska Podbreziny.

Vo vysokohorskom teréne trvá mierne lavínové nebezpečenstvo

Mierne lavínové nebezpečenstvo, 2. stupeň z päťdielnej medzinárodnej stupnice, pretrváva dnes vo vysokohorskom teréne všetkých slovenských pohorí.

Úbytok Rusov počas Zlatého týždňa nahradili v Liptove Slováci

Prevádzkovatelia ubytovacích zariadení sa podľa riaditeľky Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Liptov Dariny Bartkovej dokázali veľmi dobre pripraviť.

Polícia upozorňuje na opravu cesty I/18 medzi Martinom a Žilinou

Pracovisko bude označené svetelnou šípkou a príslušným dopravným značením.

Primátora Trstenej oslobodil súd spod obžaloby

Okresný súd v Námestove na dnešnom pojednávaní oslobodil primátora Trstenej Juraja B. v celom rozsahu spod obžaloby z pokračujúceho zločinu vydierania a prečinu zneužitia právomoci verejného činiteľa.