Zimné športy

Hirscher vyhral slalom v Schladmingu a vyrovnal sa Maierovi

Slovák Adam Žampa nepostúpil do druhého kola, jeho krajan Matej Falat nedokončil prvé kolo.

,aktualizované

Víťazkou obrovského slalomu Rebensburgová, Vlhová klesla na 23. miesto

Rebensburgová slávila svoj 14. triumf kariéry v pretekoch SP. Druhá skončila s ministratou troch stotín Nórka Ragnhild Möwinckelová, tretia Talianka Federica Brignoneová zostala 66 stotín.

Vlhová je po 1. kole obrovského slalomu v top10, Shiffrinová pochybila

Slovenská lyžiarka najviac stratila podľa očakávania v hornej plochej časti, kde jej navyše nevyšiel jeden oblúk, ale v technicky vyťažených úsekoch držala relatívne dobrý rytmus.

Reportéri TASR budú v dejisku SP v lyžovaní v Lenzerheide

Dianie na podujatí Svetového pohára pokryjú športový redaktor Andrej Bezák a fotograf Pavel Neubauer.

Sánkar Ninis v Lillehammeri dosiahol osobné maximum v šprinte

Desiatym miesto v klasických pretekoch zároveň vyrovnal svoje osobné maximum z lotyšskej Siguldy z roku 2012.

Nórsko triumfovalo v súťaži družstiev, Tande má druhé zlato

Obhajcovia titulu boli na čele už po prvom kole s náskokom 41,5 bodu pred Slovincami a 52,6 bodu pred Nemcami.

Francúz M. Fourcade vyhral 6. kolo mass pretekov v Anterselve

Záverečná streľba stojmo bola aj o povzdychu M. Fourcada, keď netrafil posledný terč. Chybe sa však nevyvarovali ani jeho bezprostrední prenasledovateľa a Francúz si tak mohol finiš dokonale užiť.

Kristoffersen vyhral v Kitzbüheli, Žampa vyrovnal sezónne maximum

Viacerí pretekári mali problémy v náročných podmienkach, ktoré spôsobilo sneženie.

V mass pretekoch 6. kola je Kuzminová druhá, triumfovala Domračevová

Pre Kuzminovú je to už siedme pódiové umiestenie v sezóne. Štartovala aj Paulína Fialková a obsadila 13. miesto.

Poltoranin dobehol na 15 km najrýchlejšie, Mlynár skončil 48.

Peter Mlynár dosiahol 48. miestom s odstupom 3:14,8 minúty na víťaza lepší výsledok z dvojice slovenských reprezentantov.

Gutová vyhrala super-G v Cortine a vedie hodnotenie disciplíny

Slovenská reprezentantka Barbara Kantorová bola na štarte s číslom 45.

Adam Žampa postúpil do 2. kola slalomu v Kitzbüheli

V 2. kole sa vydá na trať ako prvý, za vedúcim Nórom Henrikom Kristoffersenom zaostal o 3,23 s.

Novým majstrom sveta v skokoch sa stal Nór Tande, Stoch strieborný

Tande, víťaz troch pretekov Svetového pohára, v piatok vyhral 1. aj 2. kolo, ešte pred nimi v presunutej kvalifikácii zo štvrtka utvoril nový rekord mostíka HS 235 letom dlhým 238,5 metra.

Ledecká a Prommegger vyhrali paralelný obrovský slalom

Jediný slovenský zástupca Matej Bačo obsadil 57. miesto.

Stíhacím pretekom 6. kola dominoval Nór J. T. Boe, Slováci bez bodu

O druhom mieste M. Fourcada, túto zimu už 14. pódiovým v jednom rade, neboli tiež žiadne pochybnosti, ani o treťom Šipulina.

Eggert s Beneckenom víťazmi v Lillehammeri, Slováci 14.

Slováci Marek Solčanský a Karol Stuchlák obsadili s odstupom 2,032 sekundy 14. miesto.

Krasokorčuliari Myslivečková a Csölley na ME skončili na 17. mieste

Slováci na minuloročných ME v Ostrave skončili na konečnom 16. mieste a v jesennej olympijskej kvalifikácii si vybojovali účasť na ZOH v Pjongčangu. ME boli pre nich generálkou na olympiádu.

Nemec Dressen triumfoval v legendárnom zjazde v Kitzbüheli

Pre dvadsaťštyriročného Dressena to bolo vôbec prvé víťazstvo v pretekoch Svetového pohára.

Dahlmeierová vyhrala stíhacie preteky 6. kola SP, Kuzminová jedenásta

Pozornosť pritiahli nielen biatlonistky na čele, ale aj vzadu, pretože Kuzminová a Mäkäräinenová opäť súperili o žltý dres najlepšej v SP.