< sekcia Zimné športy

Eckhoffová vyhrala šprint na 7,5 km doma v Osle, Poliaková bola 39.

Slovenská biatlonistka Terézia Poliaková, archívne foto Foto: TASR/AP

Striebro získala Francúzka Marie Dorinová Habertová so stratou 15 sekúnd, bronz putuje do Nemecka zásluhou Laury Dahlmeierovej.

Oslo 5. marca (TASR) - Domáca biatlonistka Tiril Eckhoffová získala po bezchybnej streľbe zlato v sobotňajšom šprinte žien na 7,5 km na majstrovstvách sveta v nórskom Osle. Z kvarteta Sloveniek na slávnom Holmenkollene si najlepšie počínala Terézia Poliaková, ktorá bez streleckej chyby obsadila 39. pozíciu, len o jednu pred krajankou Jankou Gerekovou. Do nedeľňajšej 60-člennej stíhačky na 10 km postúpili aj 43. Ivona Fialková, respektíve 49. Paulína Fialková.

Striebro získala Francúzka Marie Dorinová Habertová so stratou 15 sekúnd, bronz putuje do Nemecka zásluhou Laury Dahlmeierovej. Priebežná líderka SP Gabriela Soukalová z Česka skončila na štvrtej priečke. Nórka absolvovala prípravu na šampionát aj na pretekoch IBU Cup v Osrblí. Konkurenciu prevalcovala v záverečnom kole.

Gereková po prvej čistej ležke bola na tom dobre, v stoji ale minula dvakrát a prišla o lepšie umiestnenie. Napokon však získala bod do hodnotenia SP. Dva body si zapísala Poliaková, hoci bežala zo Sloveniek najpomalšie (až 75. čas). Má ale šancu na dobrý výsledok v stíhačke.

"Základným konštatovaním je, že všetky dievčatá postúpili do stíhacích pretekov, dve bodovali, aj keď relatívne smiešnym prídelom. Pozitívnou správou je strelecký výkon Poliakovej a bežecký u ostatných troch dám. Hlavne rast Ivony Fialkovej je obdivuhodný. Žiaľ, horšou správou je, že preteky s masovým štartom sú už takmer stratené a ani so stíhacími pretekmi to nevyzerá ružovo. Všetky štyri budú mať veľkú dvojminútovú stratu už na štartovej 'rampe'," zhodnotil slovenské vystúpenie špecializovaný portál biatlon-info.sk.