Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav
< sekcia Zimné športy

Kläbo triumfoval na 10 km klasicky, Amundsen skončil ôsmy

Ilustračné foto. Foto: Teraz.sk

Falun 16. marca (TASR) - Nórsky bežec na lyžiach Johannes Kläbo zvíťazil v sobotňajších pretekoch na 10 km klasicky na podujatí Svetového pohára vo švédskom Falune. V predposlednej súťaži sezóny triumfoval pred Fínom Iivom Niskanenom s viac než 20-sekundovým náskokom, pódium doplnil ďalší Nór Martin Löwström Nyenget.

Držiteľ žltého dresu pre lídra celkového poradia Harald Amundsen obsadil ôsme miesto. Pred krajanom Kläbom má na čele celkovej klasifikácie pred záverečnými pretekmi náskok 112 bodov.

Medzi ženami zvíťazila Fínka Kerttu Niskanenová, v cieli mala náskok 4,2 sekundy pred krajankou Johannou Matintalovou. Tretie miesto vybojovala Jonna Sundlingová zo Švédska.

Líderka celkového poradia Američanka Jessica Digginsová obsadila piate miesto a pred svojou súperkou o celkový triumf Švédkou Linn Svahnovou zvýšila náskok na 75 bodov. Svahnová tento rok získala už malý krištáľový glóbus za víťazstvo v šprinte.

Svetový pohár v behu na lyžiach vyvrcholí nedeľnými pretekmi na 20 km voľne s hromadným štartom.