Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér
< sekcia Zimné športy

Noel s premiérovým triumfom v slalome

Na snímke Clement Noel. Foto: TASR/AP

Žampa prišiel do cieľa 1. kola s veľkým mankom 4,69 s na Noela na poslednom 41. mieste zo všetkých slalomárov, ktorí dokončili prvé kolo. Falat svoju jazdu nedokončil.

Wengen 20. januára (TASR) - Francúzsky lyžiar Clement Noel zvíťazil v nedeľňajšom slalome Svetového pohára vo švajčiarskom Wengene. Dvadsaťjedenročný Francúz si pripísal prvý triumf vo SP v kariére. Druhý skončil Rakúšan Manuel Feller s odstupom osem stotín, tretí bol jeho krajan a suverénny líder celkového poradia SP aj klasifikácie slalomu Marcel Hirscher. Slováci Adam Žampa ani Matej Falat nepostúpili do 2. kola.

Noel sa usadil na čele už po 1. kole, Feller za ním zaostal o 42 stotín. Tretí bol Nór Henrik Kristoffersen (+0,72). Hirscher stratil na vedúceho Francúza až 0,91 stotín, ale v druhom kole zajazdil vynikajúcu jazdu, ako jediný ju zvládol pod 51 sekúnd. Stačilo mu to na posun na tretie miesto.

Francúzsky lyžiar sa naposledy tešil z triumfu v slalome SP pred piatimi rokmi, bol to Alexis Pinturault. Noel je juniorský majster sveta v slalome z vlaňajška, na ZOH v Pjongčangu skončil v tejto disciplíne štvrtý. Hirscher mu predpovedá skvelú budúcnosť. "Neexistuje nič, čo by nemohol vyhrať. Môže byť olympijský šampión, majster sveta aj víťaz Svetového pohára. Je naozaj silný," citovala Rakúšana agentúra DPA.