Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea
< sekcia Zimné športy

Bežkyňa na lyžiach Östbergová druhýkrát zvíťazila v Oberstdorfe

Nórska bežkyňa na lyžiach Ingvild Flugstad Östbergová. Foto: TASR/AP

V stíhacích pretekoch na 10 kilometrov voľnou technikou zdolala Rusku Nataliu Neprjajevovú, tretia skončila Jessica Digginsová.

Oberstodrf 3. januára (TASR) - Nórska bežkyňa na lyžiach Ingvild Flugstad Östbergová zvíťazila vo štvrtkovej 5. etape Tour de Ski v nemeckom Oberstdorfe. V stíhacích pretekoch na 10 kilometrov voľnou technikou zdolala s náskokom 30,4 sekundy Rusku Nataliu Neprjajevovú, tretia skončila s odstupom 1:12,6 minúty Jessica Digginsová.

Priebežná líderka podujatia štartovala 24 sekúnd pred Neprjajevovou a nepripustila dramatizáciu. V Oberstdorfe pridala po strede druhý triumf.

Zaujímavejší bol súboj o tretie miesto, ktoré si vybojovala Digginsová až v záverečnom šprinte s Ruskou Juliou Belorukovovou a rozhodnúť musela cieľová fotografia.

Östbergová si upevnila prvé miesto v klasifikácii Tour de Ski. Odstup pred Neprjajevovou zväčšila na 35,4 sekundy. Zároveň je aj na čele hodnotenia Svetového pohára so 652 bodmi, druhá Therese Johaugovoá zo Švédska zaostáva o 52 b. Tretia je Fínka Krista Pärmäkoskiová.

Tour de Ski vyvrcholí v talianskom stredisku Val di Fiemme. Najprv je na programe v sobotu 5. januára 10 km klasicky s hromadným štartom, na druhý deň na záver podujatia 9 km stíhačka voľnou technikou.

Tour de Ski - 5. etapa - Oberstdorf (Nem.):

1. Ingvild Flugstad Östbergová (Nór.) 26:21,2 min, 2. Natalia Neprjajevová (Rus.) +30,4 s, 3. Jessica Digginsová (USA) +1:12,6, 4. Julia Belorukovová (Rus.) +1:12,7, 5. Krista Parmakoskiová (Fín.) +1:23,6, 6. Anastasia Šedovová (Rus.) +2:18,8, 7. Heidi Wengová +3:00,7, 8. Kari Öyre Slindová (obe Nór.) +3:36,1, 9. Teresa Stadloberová (Rak.) +3:36,1, 10. Lotta Udnes Wengová (Nór.) 3:49,7

poradie SP (po 14 z 32 súťaží): 1. Östbergová 652 bodov, 2. Therese Johaugová (Nór.) 600, 3. Parmakoskiová 557, 4. Neprjajevová 489, 5. Stina Nilssonová (Švéd.) 466, 6. Julia Belorukovová (Rus.) 447

poradie TdS (5 zo 7): 1. Östbergová 1:26:11,8 h, 2. Neprjajevová +35,4 s, 3. Digginsová +1:22,6 min, 4. Belorukovová +1:27,7, 5. Pärmäkoskiová +1:38,6, 6. Šedovová 2:33,8

poradie dlhých behov (8 zo 17): 1. Östbergová 422, 1. Therese Johaugová (Nór.) 400 bodov,372, 3. Parmakoskiová 328, 4. Neprjajevová 290, 5. Ebba Anderssonová (Švéd.) 249, 6. Charlotte Kallová (Švéd.) 243