< sekcia Zimné športy

Nórski lyžiari suverénne vyhrali súťaž družstiev v letoch v Planici

Na snímke nórsky lyžiar Andreas Tjernen na súťaži Svetového pohára v slovinskej Planici, 24. marca 2018. Foto: TASR/AP

Na druhom mieste skončili Nemci (1482,9), tretiu priečku obsadili domáci Slovinci (1474,5).

Planica 24. marca (TASR) - Nórski reprezentanti suverénnym spôsobom triumfovali v sobotňajšej súťaži družstiev v rámci finále Svetového pohára v letoch na lyžiach. Na mamuťom mostíku HS-240 v slovinskej Planici viedlo kvarteto Daniel André Tande, Andreas Stjernen, Robert Johansson a Johann André Forfang už po 1. kole, v druhom si ešte náskok upevnilo a zvíťazilo so ziskom 1620,2 bodu. Až pri šiestich z celkovo ôsmich skokov zaleteli Nóri za značku 240 metrov.

Na druhom mieste skončili Nemci (1482,9), tretiu priečku obsadili domáci Slovinci (1474,5). Poliaci klesli z druhej pozície po 1. kole na konečné štvrté miesto (1470,5). K lepšiemu umiesteniu im nepomohli ani skvelé výkony Kamila Stocha, už istý celkový víťaz SP v skokoch na lyžiach predviedol v prvom kole najdlhší skok dňa - 248,5 metra, keď mu iba tri metre chýbali k prekonaniu vlastného rekordu mostíka (251,5).

Nóri mali už dávnejšie istotu prvenstva v Pohári národov, olympijskí šampióni z Pjongčangu viedli pred záverečnou súťažou sezóny v hodnotení krajín pred druhými Nemcami o 1068 bodov.