< sekcia Zimné športy

Nórski skokani dominovali v Planici, Stoch utvoril rekord mostíka

Kamil Stoch. Foto: TASR/AP

Pod stupňami víťazov skončili Rakúšania napriek tomu, že líder SP Stefan Kraft vytvoril v druhom kole výkonom 251 m rekord planickej Letalnice.

Planica 25. marca (TASR) - Nórske kvarteto v zložení Robert Johansson, Johann Andre Forfang, Anders Fannemel a Andreas Stjernen dominovalo v sobotňajšej súťaži družstiev Svetového pohára v letoch na lyžiach v slovinskej Planici. Pred druhými Nemcami mali náskok takmer 50 bodov, tretie miesto na mamuťom mostíku obsadilo družstvo Poľska.

Pod stupňami víťazov skončili Rakúšania napriek tomu, že líder SP Stefan Kraft vytvoril v druhom kole výkonom 251 m rekord planickej Letalnice. Hneď v nasledujúcom pokuse toto maximum ešte o pol metra vylepšil jeho poľský rival Kamil Stoch.